Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa turist sayısında yeni bir rekora imza attı

12 Nisan, 2016 | 07:06

Fransa turist sayısında yeni bir rekora imza attı

Fransa, ülkeye gelen turist sayısında rekor kırdı. Fransa hükümetinin yayımladığı verilere göre, ülkeyi 2015 yılında 84,5 milyon turist ziyaret etti.

Fransa’yı ziyaret eden turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 0,9 artış gerçekleşti. Fransa hükümetinin yayımladığı verilere göre, ülkeyi 2015 yılında 84,5 milyon turist ziyaret etti. Böylece 2015 yılı Ocak ve Kasım aylarında Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen saldırılara rağmen ülkeyi ziyaret eden turist sayısında geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 0,9 artış gerçekleşti.

NationalTurk’ün haberine göre; Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da bu sayının rekor olduğu ifade edildi.

Terör saldırıları sonrası Fransa’da kasım ve aralık aylarında turist sayısında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 düşüş meydana gelmişti. Paris’te Ocak 2015’teki Charlie Hebdo saldırılarının da ülkeyi ziyaret eden turist sayısına olumsuz etkisi olduğu bildirilmişti.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, 2020 yılı itibarıyla ülkede 100 milyon turist ağırlamayı hedeflediklerini kaydetmişti.

Fransa Devlet İstatistik Enstitüsü, 13 Kasım 2015 saldırılarından sonraki iki hafta boyunca Paris’teki otellerin doluluk oranının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 düştüğünü açıklamıştı.

Air France havayolları şirketi de saldırıların şirkete maliyetinin 120 milyon avro olduğunu bildirmişti. Son verilere göre, Fransa’ya yılda yaklaşık 3,6 milyon Amerikalı, yaklaşık 2 milyon Çinli turist geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, fransa turist sayısı, Fransa Turizm, Paris, paris fransa, Paris Turizm, Paris Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları