Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa Havayolları ‘nda grev devam ediyor

27 Aralık, 2011 | 15:31

Fransız havaalanlarındaki işçiler grevlerine devam ediyor.

Fransız havaalanlarındaki işçi sendikaları polisin grev kırıcı müdahalelerine rağmen daha iyi ücret ve çalışma koşulları talebiyle başladıkları greve devam ediyor.

İşçiler çalışma koşullarının iyileştirilmesini isterken, Roissy-Charles de Gaulle Havalanındaki grevdeki işçilerle biraraya gelen sendikacılar taleplerinin patronlar tarafından olumlu cevaplanıncaya kadar greve devam edecekleri belirttiler.

Prensa Latina ‘da yer alan habere göre, greve destek veren sendikalar İçişleri Bakanı Claude Gueant’ın tehditkâr açıklamalarına pabuç bırakmayacaklarını ve geri adım atılmayacağını açıklıyor.

CGT sendikasından Bernard Thibault çalışma hayatındaki bu anlaşmazlıkta safını iyi seçen hükümetin derhal patronlardan yana olduğunu vurgularken, grevci işçilere yapılan yapılan polis müdahalesinin de yasadışı olduğunu hatırlattı.

Sosyalist Parti Cumhurbaşkanı adayı François Hollande ise yetkililerin sürece en başta uzlaşmayı teşvik ederek müdahale etmeleri gerektiğini açıkladı.

İlk olarak 16 Aralık günü başlayan eylemler asıl olarak 24 Ocak günü Meclisin gündemine gelecek olan sosyal hakların kesilmesini öngören yasa tasarısını hedef alıyor. Havaalanlarında görev yapan özel güvenlik şirketlerindeki işçilerin başlattığı eylemler yayılmış, pilotlara kadar uzanarak geniş destek bulmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa Havayolları, Fransa Havayolları Grev, Fransa Havayolları işçiler, işçiler grev, Sosyalist Parti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları