Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa Büyükelçisi “Gaziantep’te yatırım imkanlarını araştırıyoruz”

06 Nisan, 2012 | 10:28

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili, Gaziantepli sanayicilerle işbirliği konularını görüşmek istediklerini belirterek, yeni yatırım imkânlarını araştırdıklarını söyledi.

Bili ve bir grup işadamı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i ziyaret etti. Bili ziyaretinde, Türkiye ile Fransa arasında var olan ortak işbirliği kapsamında Gaziantep’te yeni yatırım imkânlarını araştırdıklarını söyledi.

15 gün önce Gaziantep’e turist olarak geldiğini, bugün ise Güzelbey’in resmi daveti dolayısıyla kentte bulunduğunu aktaran Bili, “Gaziantep-Fransa işbirliğini geliştirmek ve Gaziantepli sanayicilerle işbirliği konularını görüşmek istiyoruz. Türkiye ile Fransa arasında var olan ortak işbirliği kapsamında Gaziantep’te yani yatırım imkânlarını araştırıyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan İklim Eylem Planı Projesine Fransız Kalkınma Ajansı (AFD)’nın destek vermesi bizleri çok mutlu etti.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, büyükelçinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AFD ile uzun zamandır işbirliği yaptıklarını ve bu işbirliği sayesinde bazı ortak projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Dünyadaki küresel ısınmanın arttığı bir dönemde AFD’nin desteğiyle yaptıkları İklim Eylem Projesini çok önemsediklerini ifade eden Güzelbey, ”AFD tarafından desteklenen iklim eylem projemiz, bütün Türkiye’de büyük ilgi gördü. Gelişen dünya düzeninde belediyeler artık kaldırım, yol, asfalt dışında da şehirlerinin geleceğine yatırım yapıyor. Özellikle küresel ısınmanın büyük boyutlara ulaşıp dünyaya tehdit ettiği bir ortamda, AFD’nin iklimlendirme projemize verdiği bu desteği son derece önemsiyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, Fransa Ankara Büyükelçi, Fransa Büyükelçiliği, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi, Gaziantep, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, Gaziantep Haberleri, Gaziantep Yatırım,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları