Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa bir kez daha dünyanın en çok turist çeken ülkesi oldu

12 Ağustos, 2014 | 13:17

Geçtiğimiz yıl  84.7 milyon turistin ziyaret ettiği Fransa, dünyanın en çok turist çeken ülkesi oldu. Fransa’yı 69,8 milyon kişiyle ABD ve 60,7 milyon kişiyle de İspanya takip etti.

NationalTurk’un haberine göre;

Fransa Merkez Bankası ve Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan araştırmaya göre, Fransa’ya 2013′te 84,7 milyon turist gitti ve Fransa, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesi oldu. Fransa’yı 69,8 milyon kişiyle ABD ve 60,7 milyon kişiyle de İspanya takip etti.

Ülkeye Avrupa’dan 70 milyon, Amerika kıtasından 6,6 milyon, Asya’dan 4,5 milyon, Okyanusya’dan 1,4 ve Afrika’dan 2,1 milyon turist geldi. Asyalı turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 12 artış yaşandığının altı çizilirken, daha fazla turist gelmesine karşın ülkede konakladıkları sürenin kısaldığı belirtildi.

Bir önceki yıla göre Fransa’yı ziyaret eden turist sayısında yaklaşık yüzde 2′lik bir artış yaşandığı kaydedildi. Fransa, 2030′a kadar ülkeye gelen turist sayısını 100 milyona çıkarmayı planlıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, abd turist sayısı, Fransa, Fransa 2013 turizm, Fransa gezilecek yerler, Fransa haberleri, Fransa Paris, fransa turist sayısı, Fransa Turizm, Fransa turu, İspanya, ispanya turist sayısı, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları