Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa bir kez daha dünyanın en çok turist çeken ülkesi oldu

12 Ağustos, 2014 | 13:17

Geçtiğimiz yıl  84.7 milyon turistin ziyaret ettiği Fransa, dünyanın en çok turist çeken ülkesi oldu. Fransa’yı 69,8 milyon kişiyle ABD ve 60,7 milyon kişiyle de İspanya takip etti.

NationalTurk’un haberine göre;

Fransa Merkez Bankası ve Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan araştırmaya göre, Fransa’ya 2013′te 84,7 milyon turist gitti ve Fransa, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesi oldu. Fransa’yı 69,8 milyon kişiyle ABD ve 60,7 milyon kişiyle de İspanya takip etti.

Ülkeye Avrupa’dan 70 milyon, Amerika kıtasından 6,6 milyon, Asya’dan 4,5 milyon, Okyanusya’dan 1,4 ve Afrika’dan 2,1 milyon turist geldi. Asyalı turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 12 artış yaşandığının altı çizilirken, daha fazla turist gelmesine karşın ülkede konakladıkları sürenin kısaldığı belirtildi.

Bir önceki yıla göre Fransa’yı ziyaret eden turist sayısında yaklaşık yüzde 2′lik bir artış yaşandığı kaydedildi. Fransa, 2030′a kadar ülkeye gelen turist sayısını 100 milyona çıkarmayı planlıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, abd turist sayısı, Fransa, Fransa 2013 turizm, Fransa gezilecek yerler, Fransa haberleri, Fransa Paris, fransa turist sayısı, Fransa Turizm, Fransa turu, İspanya, ispanya turist sayısı, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları