Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Frankfurt Havalimanın’da Türkiye Uçuşları Azalıyor

28 Nisan, 2017 | 15:12
Frankfurt Havalimanı Türkiye Uçuşları

Frankfurt Havalimanı Türkiye Uçuşları

 

Almanya’nın En Önemli Havalimanlarından Olan Frankfurt Havalimanın’da Türkiye Uçuşları Azalıyor

Türkiye’nin kaynak pazarı olan Almanya pazarındaki taleplerin düşüşü gün geçtikçe arttığı gözlemlenirken, Türkiye uçuşlarının da azaldığı görülüyor. Almanya’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı’ndan Türkiye’ye yapılan sefer sayısı ve talebin giderek düştüğü belirlendi. Frankfurt Havalimanı’nın işletmeci firması Fraport’un sözcüsü, 2015’e göre 2016’da havalimanı’ndan Türkiye’ye olan talepte ciddi azalma olduğunu, haftalık ortalama 7 daha az uçuş yapıldığını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre, 2016’da Frankfurt havalimanı’ndan Türkiye’ye giden yolcu sayısı 2015’e göre 450 bin azaldı. 2015’te Frankfurt’tan Türkiye’ye ve Türkiye’den Frankfurt’a haftada ortalama 334 olan uçuş sayısının da giderek azaldığı ve 2017 yaz sezonunda haftada ortalama 260 uçuş yapılacağı belirtildi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Frankfurt Havalimanı, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları