Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Foursquare Verilerinde ABD’ye Seyahatte Ani Düşüş

08 Haziran, 2017 | 13:50
Foursquare ABD

Foursquare ABD

 

Foursquare Verilerindeki Sonuçlara Göre Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ye Seyahatte Ani Düşüş Yaşandı

Foursquare’in geçen ay yayınladığı verilere göre ABD’ye yönelik uluslararası seyahat rakamları düşüşte olduğu gözlemlendi.  Ortaya çıkan verilerin kaynakları ise 150 ülkeye yayılan 13 milyon Foursquare kullanıcısı ve 2016 temmuz ve 2017 mart arasındaki döneme ilişkin seyahat kalıplarına ilişkin göstergeler oldu. Şirketin sunduğu göstergelere göre Amerika Turlarına yönelik turizm 2016 ekim ayı itibariyle düşüş yaşanmaya başlaması ve ilerleyen süreçte oldukça küçük toparlanma sinyalleri gösterdi. Elde edilen veriler iş seyahati veya eğlenme amaçlı seyahat arasında gezginlerin gittikleri yerlere göre farklılıkları da belirliyor. Amerika Turlarında eğlenme amaçlı seyahatte gidilen noktalar casinolar, büyük mağazalar, alışveriş merkezleri, anıtlar, müzeler, gece kulüpleri, restoranlar ve tema parklar olarak tanımlanıyor. İş seyahatlerinde gidilen yerler ise kongre merkezleri ve ofislerinde gidilen yerler ise kongre merkezleri ve ofislerden oluşuyor.

ABD’ye yönelik seyahatte eğlence amaçlı gezilerde en keskin düşüş yaşanırken, iş seyahatleri stabil olarak seyretmekte. Foursquare’in verilerine göre 2017’de  küçük bir artış belirtisi bulunsa da özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika‘dan ABD’ye yönelik turizmde düşüş yaşandı. Şirket net bir sebep göstermese de günümüz ABD dış politikasının ve değer kazanan doların diğer sebeplerle birlikte bu düşüşün nedenlerini oluşturabileceğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Amerika Birleşik Devletleri, amerika turları, Foursquare,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları