Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Foursquare Verilerinde ABD’ye Seyahatte Ani Düşüş

08 Haziran, 2017 | 13:50
Foursquare ABD

Foursquare ABD

 

Foursquare Verilerindeki Sonuçlara Göre Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ye Seyahatte Ani Düşüş Yaşandı

Foursquare’in geçen ay yayınladığı verilere göre ABD’ye yönelik uluslararası seyahat rakamları düşüşte olduğu gözlemlendi.  Ortaya çıkan verilerin kaynakları ise 150 ülkeye yayılan 13 milyon Foursquare kullanıcısı ve 2016 temmuz ve 2017 mart arasındaki döneme ilişkin seyahat kalıplarına ilişkin göstergeler oldu. Şirketin sunduğu göstergelere göre Amerika Turlarına yönelik turizm 2016 ekim ayı itibariyle düşüş yaşanmaya başlaması ve ilerleyen süreçte oldukça küçük toparlanma sinyalleri gösterdi. Elde edilen veriler iş seyahati veya eğlenme amaçlı seyahat arasında gezginlerin gittikleri yerlere göre farklılıkları da belirliyor. Amerika Turlarında eğlenme amaçlı seyahatte gidilen noktalar casinolar, büyük mağazalar, alışveriş merkezleri, anıtlar, müzeler, gece kulüpleri, restoranlar ve tema parklar olarak tanımlanıyor. İş seyahatlerinde gidilen yerler ise kongre merkezleri ve ofislerinde gidilen yerler ise kongre merkezleri ve ofislerden oluşuyor.

ABD’ye yönelik seyahatte eğlence amaçlı gezilerde en keskin düşüş yaşanırken, iş seyahatleri stabil olarak seyretmekte. Foursquare’in verilerine göre 2017’de  küçük bir artış belirtisi bulunsa da özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika‘dan ABD’ye yönelik turizmde düşüş yaşandı. Şirket net bir sebep göstermese de günümüz ABD dış politikasının ve değer kazanan doların diğer sebeplerle birlikte bu düşüşün nedenlerini oluşturabileceğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Amerika Birleşik Devletleri, amerika turları, Foursquare,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları