Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fotoğraf makinalarını hazırlayın! Hindistan Pushkar Festivali yaklaşıyor

21 Ekim, 2015 | 10:27

Pushkar Festivali Özellikle fotoğraf tutkunlarının merakla ve heyecanla beklediği Pushkar Festivali için Hindsitan’da geri sayım başladı.

Hindistan’ın en eski kentlerinden olan Pushkar, Sanskritçe mavi lotus çiçeği anlamına geliyor. Pushkar, çiçek anlamına gelen Pushpa ve el anlamındali Kar kelimelerinin birleşrilmesiyle oluşuyor. Pushkar şehri adını ise Sanskritçe Pushkarni yani nehir kelimesinden türetilmiş. Pushkar, Hindistan halkı için en önemli kutsal mekanların başında geliyor. Pushkar ‘ın Hindular için önemli olma sebeplerinden biri de ülkedeki tek Lord Brahma tapınağının burada bulunması.

pushkar

Pushkar, kutsal gölü ve çevresindeki tapınaklarla çölün kenarına kurulmuş serap niteliğinde bir antik bir şehir. Pushkar, Kasım ayında düzenlenen dünyaca ünlü festivali ile ünlüdür. Hindu dinine göre hacılar, Pushkar Festivali süresince kendilerine göre kutsal sayılan Pushkar gölünde yıkanarak günahlarından arınıyor.

Tüm dünya Pushkar Festivali ‘ne ilgi gösteriyor

Pushkar Festivali, dünyanın farklı bölgelerinden binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Festival süresince Hint müziğinin eksik olmadığı hava, danslar, kutlamalar ve baharın renklerinin yansıdığı dükkanlar ziyaretçilerine unutamayacaları anlar yaşatıyor. Deve Festivali olarak da bilinen Pushkar Festivali ne her yıl 200 binden fazla kişi geliyor.

pushkar-camel-fair

Birbirinden renkli kıyafetler giyen köy halkının kültürlerini tanıtma fırsatı bulduğu Pushkar Festivali ‘nde Kukla gösterileri, deve dekorasyonu, deve yarışları ve sığır ticareti önemli bir yere sahip. Bu nedenle Hindistan’ın en iyi deve ve atlarını bu festivalde bulmak mümkün. Festival kapsamında değişik şekillerde traş edilen develere farklı giysiler giydiriliyor ve güzellik, koşu gibi daha birçok alanda develer yarıştırılıyor.

Fotoğraf Tutkunları için Pushkar Festivali

Bu yıl 15-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Pushkar Festivali, fotoğraf tutkunları için de ayrı bir öneme sahip. Zira festival boyunca Hindistan’ın ve halkının en doğal hallerini, deve yarışlarında ortaya çıkan ilginç bir o kadarda eğlenceli anları, sığır ticareti sırasındaki ilginç pazarlık aşamalarını objektifinize yansıtabilirsiniz.

pushkar_festival-foto

Kültürü, muhteşem mimarisiyle büyüleyen tapınakları, Hint müziği eşiliğnde renkli kıyafeteriyle dans eden yerel halk, leziz mutfağı ve egzotik doğasıyla kendine adeta hayran bırakan Hindistan düzenlenen Pushkar Festivali, ünlü fotoğraf sanatçılarının sabısırsızlıkla beklediği bir etkinlik.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Hindistan deve, Hindistan deve festivali, Hindistan festival, hindistan fotoğraf, Pushkar, Pushkar Festivali, Pushkar Festivali deve, Pushkar Festivali fotoğraf, Pushkar Festivali hindistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları