Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Formula 1 Sochi 2014 Grand Prix için geri sayım

21 Ağustos, 2014 | 17:50

Sochi Formula 1

Düzenlediği Kış Olimpiyatları’nın ardından turizmde patlama yaşayan Sochi Formula 1 ile zirveye tırmanmaya hazırlanıyor. F1 yarış direktörü Charlie Whiting ‘Sochi Formula 1 için hazır’ dedi.

Rusya’nın Sochi şehrine giderek Formula 1 pistinde incelemelerde bulunan Whiting, her yeni pistin geçmesi gereken standart denetimin ardından yaptığı açıklamada “Sochi’de her şey yolunda. Grand Prix’nin Ekim’de yapılmaması için bir sebep yok. Pist gerçekten iyi görünüyor. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Sochi Formula 1 için hazır” diye konuştu.

Sochi’de her şeyin planlandığı gibi gittiğini ifade eden Whiting “Pistteki her şey yüksek standartlarda. 60 gün içinde tüm pistin hazır olacağını söyleyebilirim. Gayet tatmin olmuş durumdayım” ifadelerini kullandı.

Sochi Formula 1 ile zirveye çıkacak

Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki şehri Sochi Kış Olimpiyat Oyunları’nı düzenledikten sonra başta Türkiye olmak üzere bütün dünyanın dikkatini çekmeye başladı. Türkiye’den birçok turist Sochi’yi deniz turizmi alternatifleri arasına koyarken önümüzdeki kış aylarında da kayak turizmi için planlar yapmaya başladı.

Olimpiyatlar dolayısyıla çehresi tamamen değişen Sochi’de yüzlerce tesis açılırken inşa edilen yeni yollar ve altyapı da şehri daha yaşanabilir hale getirdi. Yaklaşık 350 bin nüfusa sahip kent, Karadeniz’e bakan iki tepenin eteklerinde yer alıyor. Sırtını yemyeşil dağlara yaslayan Sochi’nin neredeyse her yerinde büyük oteller görülüyor.

“Rusya’nın Antalya’sı olarak ün yapan Sochi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hem dinlendiği hem de devlet ve hükümet başkanlarıyla görüştüğü tatil mekanı. Formula-1 yarışlarının da düzenleneceği kent, Rusya’nın yeni yüzü olmaya aday yerlerin başında geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Formula 1, formula sochi, sochi, sochi f1, sochi formula, sochi formula 1, sochi formula haberleri, sochi formula pisti, sochi pisti, sochi turizm, sochi turları, vladimir putin sochi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları