Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Formula 1 patronu Bernie Ecclestone Türk yarış otomobili Volkıcar’ı inceledi

08 Ekim, 2014 | 12:02

11 Ekim’de Türk yarış otomobili Vokıcar ile Bakü’de düzenlenecek olan şampiyonlar şampiyonası sadece Türkiye ve Azerbaycan’da değil, dünya çapında büyük yankı uyandırıyor.

Volkıcar’ın şampiyonları ile dünya starlarının yarışacağı organizasyon öncesi bugün Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, Kristal Palace’a giderek Azerbaycan Otomobil Federasyonu başkanı Anar Alakbarov ile görüştü.

Formula 1’in Patronu Bernie Ecclestone Türk Yarış Otomobili Volkıcar’ı İnceledi

11 Ekim’de Türk yarış otomobili Volkıcar ile Bakü’de düzenlenecek olan şampiyonlar şampiyonası sadece Türkiye ve Azerbaycan’da değil, dünya çapında büyük yankı uyandırıyor. Volkıcar’ın şampiyonları ile dünya starlarının yarışacağı organizasyon öncesi bugün Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone Kristal Palace’a giderek Azerbaycan Otomobil Federasyonu başkanı Anar Alakbarov ile görüştü.

Volkan Işık’ın Türkiye’de ürettiği yarış otomobillerinden 16 tanesi Azerbaycan’a satılmıştı. Azerbaycan Otomobil Federasyonu tarafından bu hafta sonu düzenlenecek organizasyonda Türkiye adına Burak Çukurova yarışacak.

Belçika’dan Patrick Snijers, Portekiz’den Miguel Jorge Ribeiro De Campos, İtalya’dan Luca Betti, Almanya’dan Harry Muller, Lübnan’dan Abdo Feghali, Fransa’dan Anthoine Hubert gibi tanınmış sporcuların yanı sıra Bulgaristan, Moldova, Azerbaycan, Türkmenistan ve Hırvatistan’dan toplam 14 pilot Volkıcar’lar ile mücadele edecek.

Ülkemizi 2011 V1 Challenge Şampiyonu Burak Çukurova’nın temsil edeceği organizasyonda, Azerbaycan’ı temsil edecek pilotlardan birisi de Türkiye Karting Şampiyonası’nı da takip eden 17 yaşındaki Gulhussein Abdullayev.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 V1 Challenge Şampiyonu, Bernie Ecclestone, Bernie Ecclestone azerbaycan, Burak Çukurova, Formula 1, Formula 1 Bernie Ecclestone, Türk yarış otomobili, Türk yarış otomobili Volkıcar, Volkıcar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları