Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ibiza Formentera Bölgesi Hedefi, İrlanda Pazarı

31 Ocak, 2017 | 23:46

Tatil Turizm Seyahat Formentera Adası 2

Ibiza Formentera Bölgesi, İrlanda Pazarında En Çok Tercih Edilmek İstenen Destinasyonlardan Biri Olmayı Hedefliyor.

 

Ibiza  Formentera, Balear  ada grubuna bağlı Ibiza adasının hemen karşısında olan ufak bir adadır. Nüfus yoğunluğu olmamasına rağmen, yerleşim bulunmaktadır. Ulaşım zor olmasından dolayı ada da yaşam azdır. Ama son yıllarda adanın turizminde artış görülmektedir. Bunun yanında adanın resmi dili İspanyolca olmasına rağmen, ada da İtalyanca ve Fransızca da konuşulmaktadır. Adanın eski yapıları ve kilisesi ilgi çekerken, plajları da hala doğallığını korumaktadır. Bakir bir bölge olan formentera adasında plajlarında çıplak güneşlenmek serbesttir.

  Ibiza Formentera Adası Önemi;

Ibiza Formentera adası, son yıllarda önemini arttırmasının en büyük nedeni komşu adası Ibiza’dan kaçmak isteyen turistler için uygun bir ada olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da ada sakinlerinin, turizmden para kazanmalarının önünü açmaktadır. Formentera adası, konum olarak da 7 ay sıcak ve yaz havasında geçirdiği için deniz ulaşımı engel yaşanmadığı sürece ziyaret edilecek bir ada olma özelliğini taşımaktadır. Adanın yoğun turist aldığı ülkeler ise Belçika ve Fransadır.

   Ibiza Formentera Adasının Turizm Hedefi?

Ibiza Formentera Adası sakinleri son yıllarda adaya ilginin artmasından memnunlar ve bu yüzden belirli etkinlikler düzenlemeye başlamışlar. Ada da dalış yapıldığından, çeşitli etkinliklerin başında dalış gelmektedir. 7 ay boyunca ada da turizm yapılabilmektedir. En önemli avantajı ise adanın, Ibiza adasına sadece 6 kilometre uzakta olmasıdır.

Tatil Turizm Seyahat Ibiza Formentera AdasıTatil Turizm Seyahat Ibiza Formentera Adası

  Balear Ada Grubu Nedir? Nerededir?

Balear Ada Grubu, İspanya‘nın Akdeniz bölgesinde Valensiya şehrine hizalı olan adalar grubudur. Bu ada gruplarında, Ibiza Adası, Mayorka Adası ve Menorca Adası bulunmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmez tercihi olan ve özellikle kuzey Avrupa ülkelerinden ilgi gören bu ada grubunda, eğlence, etkinlik durmadan devam etmektedir. Yaz dönemi boyunca, konserler, partiler ve festivaller yapılmaktadır.

   Formentera Adası Hedef Pazarı İrlanda

Formentera Adası, son yıllarda artan taleplere bir yenisini eklemek için tanıtımlarını kuzey ülkelerden İrlanda’da yoğunlaştırdı. Ada Başkanı Jaume Ferrer, “Adanın turizm açısından canlanması için yeni pazarlar araştırıyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balear Ada Grubu, Balear Adaları, Formentera, Formentera adası, Formentera Adası Tatil, İbiza, Ibiza Formentera Adası, Mallorca, Menorca, Palma de Mallorca,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları