Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Focus dergisinden İstanbul yazısı

08 Mart, 2010 | 21:10

Almanya’nın önde gelen siyasi dergilerinden Focus, seyahat bölümünde, “Kıtalar Arası Zarafet” başlığıyla İstanbul’u tanıtan bir yazıya yer verdi.

Dergideki yazıda, “gururlu İstanbul’un” zengin geçmişi ile hızlı günümüz yaşantısını başarılı bir şekilde bir arada sergilediği, çok daha önceden bir “Avrupa Kültür Başkenti” olduğu ifade edildi.

Kentte sanat yaşantısının büyük bir hızla geliştiği kaydedilen yazıda, çok modern alışveriş merkezlerine sahip olduğu için İstanbul’un turistleri sadece tarihi yerleriyle cezbetmekle kalmadığı, tanınmış dünya markalarının bulunabildiği bir alışveriş kenti haline geldiği belirtildi.

Yazıda, kentin görüntüsünü birbirinden güzel camilerinin yanı sıra yüksek gökdelenlerin de belirlediği, son 40 yılda nüfusunun 6 kat arttığı, şansını denemek isteyen milyonlarca insanın İstanbul’a yerleştiği yazıldı.

Bazı projelerin planlandığı gibi yürümediğine işaret edilen yazıda, Marmaray’ın raylarının neredeyse hazır olduğu, ancak inşaatlar sırasında Bizans kalıntılarına rastlandığı için projenin 2014 yılından önce hayata geçirilemeyeceği ifade edildi.

Focus dergisinin tanıtım yazısında, yüz binlerce çalışan insanın İstanbul’un yollarında çok fazla zaman kaybetmekten şikayetçi olduğu, ancak vapurlarda bir fincan çay içerek rahatladığından bahsedildi.

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk’un da İstanbul’dan geldiği hatırlatılan yazıda, kentte camilerin yanı sıra kiliselerin de görülebildiği, özellikle çok sayıda balık restoranın kentin cazibesini artırdığı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Focus Dergisi, Focus dergisi İstanbul, Focus Dergisi Türkiye, Focus İstanbul Tanıtımı, İstanbul Tanıtım Yazısı, Kıtalar Arası Zarafet Focus Dergisi, Kıtalar Arası Zarafet İstanbul, Nobel Edebiyat Ödülü Orhan Pamuk,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları