Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Foça’da patlama ve çatışma! Son dakika / Patlama anı kamerada (Video)

09 Ağustos, 2012 | 11:40

Foça’da patlama ve çatışma! Son dakika / Patlama anı kamerada (Video) İzmir Foça’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıdan sonra çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu. Patlama anı amatör kamerayla görüntülendi. / Foça’da patlama…

Türkiye’yi sarsan olay bu sabah saat 08:00 sıralarında İzmir’in Foça ilçesinde Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı’na giden yolda meydana geldi. Görevli askerleri taşıyan askeri servis aracı geçerken, PKK’lı teröristler yola tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından araçtaki askerlere ateş açtı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Çatışma bölgesine yakın yerdeki Deniz Üssü’nden takviye birliklerin geldiğini gören teröristler yolda ikinci bombayı patlattı. Gelen ilk haberlere göre çatışmada 1 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı. TRT Haber yaralı asker sayısının 30 olduğunu duyurdu.

Foça’da patlama anı için tıklayın (Video)

Yaralı askerlerden 6’sı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi. İlk tedavileri Foça Devlet Hastanesi’nde yapılan ve durumları ciddi olan 6 asker ambulanslarla İzmir’deki Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

Patlamalar ve çatışmanın ardından Foça’ya çevredeki askeri birliklerden komandolar sevk edildi ve teröristleri yakalamak için büyük bir operasyon başlatıldı.

Olayın meydana gelen yolun daha önce trafiğe kapalı olduğu ve çevre sakinlerine kontrollü geçiş verildiği, ancak bir süre önce asfaltlanarak tamamen sivil trafiğe açıldığı belirtildi.

Foça’da patlama / Vali olay yerinde

İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, PKK saldırısını yerinde incelemek üzere Foça ilçesine gitti. Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı yolunda meydana patlama ve ardından çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre bir asker şehit oldu, dokuz asker yaralandı. Olay, saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Askerleri taşıyan servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralananlar, helikopter ve cankurtaranlarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Foça’da patlama ve çatışma / Ege Üniversitesi’nden kan çağrısı

İzmir’in Foça ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda yaralanan 30 asker için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından kan arandığı duyuruldu.

Foça’da askeri servis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından bombalı saldırı ve ardından çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 30 asker de yaralandı. Yaralı askerlerin kaldırıldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi her gruptan ama özellikle 0 Rh (-) grubu kan aradığını Twitter’dan duyurdu.

Ege Üniversitesi’nin Twitter hesabından yapılan çağrıda “Yaralı Askerlerimiz Üniversitemiz Hastanesinde Acil Her Gruptan Kana İhtiyaç Vardır. Ege Üniversitesi Kan Merkezine Bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Foça, Foça çatışma, Foça çatışma video, Foça Patlama Anı, Foça patlama anı video, Foça patlama video, Foça patlama videosu, Foça Terör, Foça Terörist Eylem, Foça Terörü, Foça’ da patlama, foçada çatışma, foçada patlama, İzmir Foça Patlama, İzmir Foça’da Patlama, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, zmir Valisi Cahit Kıraç,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
osman
10 Ağustos, 2012

Bu sorunu Meclis iradesi çözer muhalefetiyle,Hükümetiyle ortak irade ister. Çatışmayla olacaksa çözüm Askerimizi Teröristin üzerine salacaksak top yekün, Çok sayıda terörist vurulurken aynı oranda da şehit verme rizkini Göğüsleyecek toplum iradesini Muhalefetin de Teröre karşı mecliste dillendirmesi gerekirken sadece terörün ulus çapına yayılmıştır söylemini yapmakla olmaz. Meclis arkasında durmayacaksa 50-100 belkide 300 şehit verme rizkini hangi hükümet göğüsleyebilir. Terör sorunu derken içini de doldurmak lazım; Eğitimsizlik–Başlık parası–İşsizlik–Yeterli beslenememe–Vatan sevgisini yerleştirmeme–İmansızlık–Uyuşturucuyla gelen kolay para özentisi–Dağda adam lider militan gibi sıfatını ettiğim Statülerle Adam olacaduğunu sanma yanılgısı– bunları aşmak lazım….Meclis yerine 5 para etmez adamları adam yerine koyupta masa başında karşılarına alırlarsa ;Bu sorunu çözmeyi Hükümetin gücünün yetmeyeceğini hükümet söylemişti. Sosyo ekonomik uzlaşmayada kimse yanaşmıyor bu şartlarda törör sorunuyla yaşamaya devam edeceğiz demektir. Allah ulusuma zeval vermesin. Şehidimize Allah rahmet eylesin.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ağustos 10th, 2012 at 01:27 osman mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları