Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Foça-Midilli seferleri başlıyor

03 Haziran, 2009 | 17:55

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte İzmir’in Foça İlçesi ile Yunanistan’ın Midilli Adası arasındaki gemi seferleri yeniden başlıyor.

Turyol S.S. Turizm ve Yolcu Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi’ne ait ‘Kaptan Şefket İyidere’ isimli gemi, 5 Haziran’dan itibaren haftada karşılıklı 4 sefer yapacak.

850 yolcu kapasiteli ve 41 metre uzunluğundaki geminin, sezon boyunca 3 bini aşkın yolcu taşıması planlanıyor.

Foça- Midilli arası gidiş- dönüş ücretleriyse yetişkin bilet ücreti 35 Euro ve 4- 12 yaş arası bilet ücreti de 20 Euro olarak belirlendi. Tek yön yolculuklarda ise yetişkinler için 20 Euro, 4- 12 yaş arası çocuklar için ise 10 Euro ücret talep edilecek. 12 kişi ve üzerindeki grup yolcuklarında ise gidiş- dönüş kişi başı 25 Euro’ya gelecek. 30 gün içinde yapılacak ikinci seyahatte de yüzde 10 indirim uygulanacak.

Bu sezon yapılacak seferlerden çok ümitli olduklarını vurgulayan Turyol’un Muhasebe Müdürü Murat Sırtıkara, 41 metre uzunluğunda ve 700 yolcu kapasiteli ‘Kaptan Enabircan’ isimli gemiyle de Foça- Karaburun seferlerine başlayacaklarını söyledi. Cuma, cumartesi ve pazar günleri karşılıklı olarak yapılacak seferlerde gidiş- dönüş ücret tarifesi yetişkinlerde 15 TL, öğrencilerde ise 8 TL olarak belirlendi. Tek yön yolculularda ise 8 TL yetişkin ve 5 TL öğrenci ücreti alınacak. (Hürriyet)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Foça, Foça Karaburun seferleri, Foça Midilli seferleri, Kaptan enabircan, Kaptan Şefket İyidere, Karaburun, Midilli, Murat Sırtıkara, Turyol,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları