Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Floransa’da ilginç yasak… Sokakta yemek yemek yasaklandı!

08 Eylül, 2018 | 14:04

Floransa'dan ilginç yasak... Sokakta yemek yemek yasaklandı!

Floransa’da ilginç yasak… Sokakta yemek yemek yasaklandı. Bir turizm ülkesi olan İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerinden Floransa’da yollarda, iş yerleri ve evlerinin önünde durarak ya da oturarak, her türlü yemek yemek yasaklandı.

Dünya gezginlerinin çokça ziyaret ettiği ülkelerden olan İtalya’nın Floransa kentinde ilginç bir yasak geldi. Ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden olan Floransa’da iş yerlerinin pencerelerine asılan posterlerle duyurulan yasak kararında, “Kaldırımlarda, yollarda, iş yerleri ve evlerinin önünde durarak ya da oturarak, her türlü yemek yemek yasaktır. Kentin sakinlerine, esnafına ve çalışanlarına saygı gösterin” ifadelerine yer verildi.

Yasak eğitimsiz turistlere yönelik

Yasak eğitimsiz turistlere yönelik

Bu yasak kararının kente gelen turist sayısı her sene artan Floransa’nın belediye başkanı Dario Nardella tarafından alındığı öğrenildi.

Belediye başkanı Dario Nardella, geçen yıl turistlerin yemek yedikleri kilise merdivenlerinin düzenli olarak yıkanması talimatını da vermişti.

Cezası 500 euro!

Floransa Belediye Meclisi’nin aldığı kararda bu düzenlemeyi ihlal edenlere 150 pounddan başlayıp 500 euroya kadar para ceza kesilmesi öngörülüyor. Esnaftan bu açıklamanın İtalyanca ve İngilizcesinin kapılarına asmasını isteyeceği de belirtildi.

WTS ile Floransa Turları’nın keyfini çıkarın!

Floransa Belediye Başkanı Nardella, İngiltere’de yayımlanan Times gazetesine verdiği demeçte, “Yasak genel anlamda turizmi değil, sokakları kamp yerine çeviren eğitimsiz turistleri hedef alıyor. Turistler kapı eşiklerinde yemek yedikleri için insanlar evlerine giremiyor” ifadelerini kullandı.

En az dört ay yürürlükte olacak

Bu kararın alınmasında, bir esnafın, dükkanın önünde yemek yiyen İspanyol turistleri uyardıktan sonra dövülmesinin önemli rol oynadığı bildirildi. Bu konuda Floransa sakinlerinin oldukça sıkıntılı oldukları ve turistlerin çöplerini sokaklara atmasından şikayetçi oldukları öğrenildi.

En az dört ay yürürlükte olacak yasak Floransa’nın dört işlek caddesini kapsıyor. Ayrıca alınan yasak kararı öğlen 12.00 ile 15.00 ve akşam 18.00 ile 22.00 saatlerinde geçerli olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Floransa Belediye Başkanı Nardella, Floransa yemek yasağı, Floransa'dan ilginç yasak, İtalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları