Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Floransa müzeleri için tarihi karar!

22 Ekim, 2014 | 07:09

Dünya tarihini etkileyen Rönesans’ın beşiği olarak kabul edilen İtalya’nın Floransa kentindeki tarihi müzeler ve galeriler kira karşılığında özel etkinliklere açılıyor.

Floransa merkezli “La Nazione Quotidiano” gazetesinin haberine göre, Floransa Müze Yönetimi kentin dünyaca ünlü eserlerini barındıran müze ve galeriler gibi önemli mekanları özel kullanımlar için kiralamaya başladı.

Bu karara göre; Rönesans döneminin gözbebeği eserlerinden olan ünlü İtalyan heykeltıraş Michelangelo Buonarroti’nin 1501’de başlayıp 1504’te tamamladığı Golyat’a saldırmaya karar verdiği anı temsil eden Davut heykelinin huzurunda bir akşam yemeği için 20 bin avro, ünlü Boboli bahçelerinde bir moda defilesi için 40 bin avro, Sandro Botticelli, Raffaello, Michelengelo, Tiziano gibi ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yapan Uffizi Galerisi’ne sıra dışı bir ziyaret için 20 bin avro veya bu galerinin Botticelli salonunda bir konser için 15 bin avro ödemek gerekecek.

Özel kiralama uygulamasında tarihi mekanların bazı özellikleri göz önünde bulundurarak her etkinlik yapılamayacak. Örneğin Uffizi’deki Boticcelli salonunda yemekli davet için başvuru kabul edilmeyecek ama en fazla 150 kişi olmak kaydıyla konser ya da kokteyl gibi bir etkinlik düzenlenebilecek. Organizasyon sahiplerinin bu özel mekanlardaki etkinlikler için ödemelerini en az 1 ay önceden yapmaları gerekiyor. Tarihi eserlerin sigortası, elektrik, su ve temizlik gibi giderlerden organizasyon sahipleri sorumlu olacak.

Etkinlikler, müzelerin halkın ziyaretine kapanmasından gece yarısına kadar olan zaman diliminde düzenlenebilecek. (NationalTurk)

Floransa Turları İçin Tıklayın

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Floransa, Floransa italya, Floransa italya müze, Floransa müze, Floransa turu, italya müze, İtalya Turu, La Nazione Quotidiano, Michelangelo, Michelangelo floransa, Michelengelo, Raffaello, Rönesans, Rönesans dönemi, Rönesans italya, Sandro Botticelli, Tiziano,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları