Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Flaş! İran’da yolcu uçağı düştü

15 Temmuz, 2009 | 12:23

İran’ın kuzeybatısında Kazvin kenti yakınlarında bir yolcu uçağı düştü. Yolcuların hepsinin yaşamını yitirmesinden endişe ediliyor.

İran haber ajansı İRNA düşen uçağın Rus yapımı Tupolev yolcu uçağı olduğunu açıkladı. İran devlet televizyonu uçakta 150 yolcunun bulunduğunu duyurdu. Uçak İran’ın başkenti Tahran’dan Ermenistan’ın başkenti Erivan’a gidiyordu.

İran devlet televizyonu, uçakta bulunan 153’i yolcu 15’i mürettebat 168 kişiden kurtulan olmadığını duyurdu.

Uçağın düştüğü Kazvin’den yerel bir polis görevlisi “Muhtemelen çok sayıda kişi öldü.” dedi. Hazar Havayolları’na ait Tahran – Erivan seferi yapan uçakta bulunanların büyük kısmının Ermenistan ve Gürcistan vatandaşı olduğu; ancak uçakta başka milletlerden yolcuların da bulunduğu kaydedildi.

İran’da düşen uçakta hayatını kaybettiği açıklanan 168 kişiden 10’unun İran Judo Genç Milli Takımı sporcuları olduğu belirtildi. 8 sporcu ve 2 antrenörden oluşan takımın, 6 Ağustosta Macaristan’da yapılacak müsabakalara hazırlanmak için Erivan’a gitmek istediği kaydedildi.

Yerel bir polis görevlisi “Muhtemelen çok sayıda kişi öldü” dedi.

Tahran’daki İmam Humeyni Havaalanı’ndan yerel saatle 11:45’te kalkan uçağın kalkıştan 16 dakika sonra düştüğü kaydedildi.

Kazvin’deki acil durumlar müdürü Hüseyin Behzadpur, uçağın tamamen tahrip olduğunu belirtti. Uçağın alev aldığını söyleyen İranlı yetkili, uçaktakilerin tamamının öldüğünün sanıldığını dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eriven, İran, İran uçak kazası, İran'da uçak düştü, İRNA, Tahran, Tupolev,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları