Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fiyatlar dibe vurdu, alışveriş turlarına talep arttı

28 Eylül, 2009 | 13:48

ABD ve Avrupa’da krizin etkisiyle fiyatlarda yüzde 90’a varan indirimler oluşunca Türkler ’alışveriş turları’nda patlama yarattı.

En gözde tur noktaları Milano, New York ve Los Angeles olurken 8 bavulla dönen ya da 2 bin dolara gardırobunu dolduran müşteriler oluştu. Turların gözde müşterileri arasına erkekler de girmeye başladı.

Kriz nedeniyle her şey ucuzladı, Türk kadınları yurtdışında ’alışveriş turu’na çıktı. Bugüne kadar indirim oranlarının yüzde 50’yle sınırlı olduğu ABD ve Avrupa’da kriz yüzünden perakendeciler yüzde 70 hatta yüzde 50+40 indirim yapmaya başlayınca Türk kadınları gardıroplarını yenilemek amacıyla ’alışveriş turları’na katılmak için sıraya girdi. Geçen yıllara göre alışveriş turlarına yönelik taleplerde yüzde 100 artış yaşanırken en büyük ilgiyi İtalya ve ABD görüyor. Türkiye’de 600 euroya satılan ayakkabıları 30 euroya ya da 2.000-2.500 dolarlık abiye elbiseleri 100 dolara alabilmek için yarışanlar arasında cemiyet hayatının ünlü isimlerinden şarkıcılara, modacılardan ev hanımlarına kadar geniş bir müşteri portföyü bulunuyor. Turların en gözde müşterisi kadınlar olsa da son dönemde erkekler de portföye katılmış durumda.

* Alışveriş turuna çıkmak isteyenlere ayakkabıda her ne kadar bu konuda İtalya ünlü olsa da Singapur öneriliyor. Çünkü burada 600 euroluk markalı ayakkabıların 30 euroya alınabildiği belirtiliyor. İtalya’nın Verona bölgesinde de ayakkabı konusunda uygun fiyatlı outletler bulmak mümkün.

* Abiye giyimde en doğru adres Los Angeles. Ünlülerin akın ettiği bu şehirde İstanbul’daki mağazalarda 2.000-2.500 dolar etiket konulan gece elbiseleri 100 dolara kadar inen fiyatlardan alınabiliyor.

* Dubai özellikle deri eşyada ilgi çekici fiyatlar ve ürünler sunuyor. Örneğin Hint malı bir deri ceketi burada 50 dolara bulabiliyorsunuz.

* Deira City Centre, Emirates Mall, Mercado Mall, Wafi Centre ve Bur Juman Centre en gözde alışveriş noktaları.

* Woodbury Common Premium Outlets ise New York’ta alışverişi tercih edenlerin ilk uğrak noktası oluyor.

* Hong Kong’ta Hollywood Road ve Cat Street’in parıltılı, büyük mağazaları alışveriş için ideal.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alışveriş Turları, Los Angeles, Los Angeles Alışveriş, Los Angeles Alışveriş Turları, Milano, Milano Alışveriş, Milano İtalya, Milano Mağazaları, Milano Moda, Milano Outlet, Milano turları, Singapur, Singapur Alışveriş, Singapur Alışveriş Turları, Singapur Turları, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları