Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Firuz Bağlıkaya: Kurban Bayramı’nda 1.5 milyon kişi tatile çıkacak!

01 Ağustos, 2018 | 15:24

Firuz Bağlıkaya: Kurban Bayramı'nda 1.5 milyon kişi tatile çıkacak!

TÜRSAB Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kurban Bayramı’nda yaklaşık 1,5 milyon vatandaşın seyahat acenteleri aracılığıyla tatile gitmesini beklediklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, dün Kurban Bayramı’na ilişkin bir karar alındığını belirterek, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartıldığını açıklamasının ardından gözler tatilcilere çevrildi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kurban Bayramı’nda 9 gün gibi uzun bir tatil olacağını belirterek, “Tatil süresinin uzun olması ve önceden belli olması vatandaşlarımızın tatil planlarını ve rezervasyonlarını daha önceden planlı bir şekilde yapmalarına vesile oldu.

Üye acentelerimizden aldığımız bilgiye göre, bu yıl Kurban Bayramı’nda yurt içinde özellikle sahil kesiminde yer alan otellerin neredeyse tamamı dolmuş durumda. Son dakikaya kalan misafirlerimiz pansiyonlarda bile yer bulamayabilirler.” ifadelerini kullandı.

Firuz Bağlıkaya: Kurban Bayramı’nda 1.5 milyon kişi tatile çıkacak

Seyahat acentelerinin çok yoğun talep aldığını belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “Bu yıl iç pazarda geçen yıla göre % 40’a yakın bir artış var. Kurban Bayramı’nda yurt dışı turlarında geçen yıla göre genel olarak yüzde 35 civarında yükseliş olduğunu söyleyebiliriz.

Kurban Bayramı’nda yaklaşık 1,5 milyon vatandaşın seyahat acenteleri vasıtasıyla tatile gitmesini bekliyoruz. Kurban Bayramı’nda tatile gidecek kesimin yaklaşık % 10’u seyahat acenteleri aracılığıyla yurt dışı destinasyonlarını tercih edecek.

“Geçen yıla göre % 35-40 bir artış gözlemliyoruz”

Kurban Bayramı’nda yurt içinde en çok Ege ve Akdeniz başta olmak üzere sahil bandında yer alan Side, Alanya, Manavgat, Belek, Kemer, Fethiye, Çeşme, Alaçatı, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Didim gibi sahil destinasyonlarına ciddi talep var. Yine Kapadokya, Eskişehir, Kuzey Ege ve Karadeniz destinasyonlarına yönelik kültür turları ve Kıbrıs turlarında geçtiğimiz yıla göre % 35-40 civarı bir artış gözlemliyoruz.” şeklinde konuştu

Firuz Bağlıkaya, yurt dışı turlarında ise 5 gecelik programlarda Orta Avrupa başkentleri, İspanya, İtalya ve Fransa gibi tüm lokasyonlara talebin mevcut olduğunu ifade ederek, uzak rota tercihlerinde ise 7 gecelik Uzak Doğu, Vietnam gemi turları gibi rotaların tercih edildiğini, bayramda Yunan adaları turlarının da ilgi gören yerler arasında bulunduğunu sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Firuz Bağlıkaya, İbrahim Kalın, Kurban Bayramı Tatili, Tatil, Türsab, yurt dışı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları