Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Firuz Bağlıkaya: Dövizde görevimiz ‘misyona’ dönüştü

26 Mayıs, 2018 | 13:31

Firuz Bağlıkaya: Görevimiz 'misyona' dönüştü

Son günlerde yaşanan döviz kurlarındaki artış her sektör gibi turizmin de ilk gündem maddesi. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizm sektörünün Türkiye’ye daha fazla döviz girdisi sağlaması gerektiğini belirterek, sektör olarak kendilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini söyledi ve “Döviz getirme görevimiz şu anda misyona dönmüş durumda” açıklamasında bulundu.

Döviz kurlarındaki artış sonrası bir açıklama yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizm sektörünün Türkiye’ye daha fazla döviz girdisi sağlaması gerektiğini ifade etti. Bağlıkaya, sektör olarak üzerilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini de belirtti.

2018 yılında 40 milyon ziyaretçi, 32 milyar dolar gelir hedeflediklerini ifade eden Firuz Bağlıkaya, sağlanacak döviz girdisinin Türk ekonomisi için önemli bir kaynak olacağını söyledi.

“Üzerimize düşen görevi, layıkıyla yerine getireceğiz”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Bu gibi durumlarda, ihracatçılar ve turizmciler ülkemizin yaşadığı zorlukları hafifletecek performansı göstermek durumundadır. İhtiyaç duyulan can suyunu temin etme sorumluluğumuz var. Sektörümüzün üstlendiği sorumluluk daha da artmış durumda. Daha fazla döviz getirmeliyiz ve ekonomimizin ihtiyaç duyduğu katkıyı sağlamalıyız.” şeklinde konuştu.

Bağlıkaya,Türkiye’nin zarar gördüğü bir durumda sektörlerin fayda sağlamasının mümkün olmadığının altını çizerek, “Ülkemizin geleceği hepimizin geleceğidir. Döviz getirme görevimiz şu anda misyona dönmüş durumda. Üzerimize düşen görevi, layıkıyla yerine getireceğiz” yorumunu yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Döviz, Misyon, Turizm, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları