Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Finlandiya kış sezonunda büyüleyici

09 Aralık, 2013 | 18:09

Santa Claus olarak bilinen Noel Baba‘nın evi Rovaniemi’de ve Finlandiya’nın Rovaniemi kenti, kış döneminde ziyaretçilerini büyülüyor.

Santa Claus prepars his Reindeer and sle Burası Rovaniemi. Laponya’nın başkenti ve Finlandiya’nın en kuzey bölgesi. 1944 yılında Nazi ordusu tarafından zarar gören bir kent olsa da Finli mimar Alvar Aalto tarafından yeniden inşa edilmiş. Evet burası Santa Claus’un dünya üzerindeki evi olan Rovaniemi kenti.

Bu şehir yalnızca 23 Kasım-11 Ocak arası açık olan ve resmi potane olarak kullanılan Santa Claus’un postanesi değil aynı zamanda Santa Parkı. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip İskandinavya ve Slav bölgesinin kuzeyi Finlandiya özellikle kış sezonunda ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Rengeyikleri Cenneti: Rovaniemi

Yalnızca Noel Babası ile ünlü değil Finlandiya kenti Rovaniemi. Burası ren geyikleri cenneti. Ziyaretçiler bu bölgeye geldikleri zaman hem rengeyikleriyle çevreyi gezebilir hem de eğitmenlerden rengeyiklerini sürmeyi öğrenerek rengeyiği ehliyeti alabilir ve güzel bir anı olarak bunu saklayabilir.

Rengeyikleri, husky köpekleri, buz otelleri ve restoranları

Rengeyikleri dışında kızakları çeken husky köpekleri var Rovaniemi’de. Dilerseniz husky köpekleri çiftliklerine gidebilir ve bu köpekler hakkında dilediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Son yıllarda popüler hale gelen buz otellerinde, igloo adı verilen eskimo evlerinde konaklayabilir veya restoranda sıcak bir içecek tatmak için bu buz restoranlarını tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı Finlandiya turları Santa Claus postanesinden kareler:

Letters To Santa Claus At Arctic Circle Post Office

Santa Claus sits at his desk in his offi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
finlandiya rovaniemi, iskandinavya ffinlandiya, Noel Baba, rengeyiği ehliyeti, rengeyiği finlandiya, rengeyiği hasky, rengeyiği husky, rovaniemi, santa claus, santa claus postane, santa parkı, slav kuzeyi finlandiya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları