Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Financial Times yazdı: Turistler Türkiye’ye geri dönüyor!

04 Ocak, 2018 | 11:50

İngiltere’de yayımlanan Financial Times gazetesi, Türkiye’de 2016 yılındaki saldırılar ve darbe girişimi ardından düşüşe geçen turizm sektörünün yeniden canlandığını yazdı. Gazete, Türkiye’nin bu boşluğu Rus ve Ortadoğu ülkeleri ile kapattığını paylaştı.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden olan Financial Times, 2016 yılındaki saldırılar ve darbe girişiminin ardından düşüşe geçen Türk turizm sektörünün canlandığını açıkladı.

Gazete, yüzünü İspanya‘ya dönen Batılı turistlerin henüz Türkiye’ye gelmediğini, Rus ve Ortadoğuluların bu boşluğu kapattığını belirtti.

İngiliz gazetesinde yayınlanan haberde 2016 yılındaki saldırılar ve darbe girişimi hatırlatıldıktan şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye, 2014 yılında 36 milyon turist ağırlama rekorunu kutlamıştı. 2016’da bu sayı, yaklaşık son on yılın en düşük rakamı olan 25 milyona düştük. Ancak 2017’den son veriler ise bu rakamın şimdi 32 milyona ulaştığını gösteriyor. Turistler çabuk unutuyor gibi görünüyor. Canlanma, terörizm tehdidinin azalmasını takiben gerçekleşti.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Financial Times, Finansal Times, İngiliz turist, İngiltere, Ortadoğu, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları