Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Film ve belgesel çekimlerinin gözdesi Kapadokya

08 Eylül, 2009 | 11:48

Göreme Peribacaları ile dünyaca üne sahip olan Kapadokya bölgesinde, bu yılın ilk 8 aylık döneminde 17 ülkeden 39 televizyon ekibi belgesel ve film çekimi yaptı.

Nevşehir Müze Müdürü Halis Yenipınar, yaptığı açıklamada, peribacaları, kayadan oyma kiliseleri ve yeraltı kent yerleşimleri ile Türkiye’nin en önemli turizm markalarından biri olan Kapadokya bölgesinde, bu yılın ilk 8 aylık bölümünde belgesel ve film çekimi yapmak amacıyla Dış İşleri Bakanlığı kanalıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’na izin istediğinde bulunan yabancı televizyon kuruluşu sayısında bir artış yaşandığını söyledi.

Bu dönemde ilk kez Suudi Arabistan ve Estonya’dan devlet ve özel televizyon kanallarının çekimler yaptığını belirten Yenipınar, ayrıca Güney Afrika’dan ise yine ilk kez 2 televizyon ekibinin bölgede belgesel çekimi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Yenipınar, “Japonya, her yıl artan bir ilgi ile çekim yapan ülkeler arasında 12 devlet ve özel televizyon kanalı ile ilk sırayı elde ettiği Kapadokya bölgesinde belgesel ve konulu film çekimi yapan ülkeler arasında Çin ve İspanya‘dan 4, Rusya, İngiltere, Fransa, ABD’den de 2, İsveç, Tayvan, Almanya, İtalya, Yunanistan, Güney Kore ve Azerbaycan’dan birer televizyon ekibi çekimler yaptı” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göreme, Halis Yenipınar, Kapadokya, Kapadokya Belgesel, Kapadokya TV çekimleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Müze Müdürlüğü, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları