Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Film sektörün gözdesi St. Tropez

09 Temmuz, 2012 | 18:54

St Tropez Turu Bir zamanların sade balıkçı kasabası St. Tropez bugün film sektörünün gözdesi…

Akdeniz sahillerinde bir zamanların sade balıkçı kasabası olan St. Tropez, bugün film sektörünün gözdesi.

Brigitte Bardot’un ünlü filmi “Ve Tanrı Kadını Yarattı” ile gündeme oturan St. Tropez sonraları film ve turizm sektörünün önemli merkezlerinden oluyor.

Yaz boyu ünlüleri sosyeteyi ağırlayan St. Tropez, aynı zamanda yatlar için önemli bir liman.

St. Tropez, II. Dünya Savaşı esnasında güney Fransa’nın kurtuluşunda üstlendiği rol ile bilinir.

Marsilya’ya komşudur ve aslında Cote D’azur olarak bilinen, Fransa’nın ünlü Riviera üçlemesinden biridir.

St. Tropez’in İzmir Foça’yı andıran doğal bir dokusu var. Dar sokakları, ev yapımı pastalarla gelenlere yalın bir samimiyet sunuyor. Tam manzaraya hakim olabileceğiniz 16. yüzyıldan kalma “Citadel” (Kale) ve içinde yer alam müze görülmesi gereken yerlerden.

Avrupa’nın gözde mekanlarındna biri olan St. Tropez’de deniz ve güneşe doyacaksınız. Sevimli küçük dar sokaklarında gezerken geçmişten gelen tarih kokusunu hissedebilirsiniz. St. Tropez Tatili ile bir çok ünlüyü görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

St Tropez’de tatil yapan ünlüler

St. Tropez her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.  Dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan St. Tropez  ünlülerinde cazibe merkezleri halinde.

Keanu Reeves, China Chow, Hugh Jackman, Avrile Lavigne vb. bir çok ünlünün yanında Cristiano Ronaldo sevgilisi Irina Shaykile birlikte St. Tropez de tatil yapanlardan.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brigitte Bardo, Cote D'azur, Fransa, Marsilya, St Tropez, St Tropez'de tatil yapan ünlüler, St. Tropez Tatil, St. Tropez Tatili, St. Tropez'de Deniz, Ve Tanrı Kadını Yarattı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları