Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Filipinler’de turist otobüsündeki rehinelerden 9’cusu serbest bırakıldı

23 Ağustos, 2010 | 12:17

Filipinler’in başkenti Manila’da ağır silahlanmış eski bir polis tarafından rehin götürülen bir turist otobüsünden 9. rehinenin de serbest bırakıldığı bildirildi. Eylemci daha önce de 3’ü çocuk 8 rehineyi serbest bırakmıştı.

Manila’da otomatik tüfekle silahlanmış eski polis, sabah saatlerinden bir turist otobüsünü basarak ele geçirmişti. Çoğu Hong Konglu 24 turisti rehin alan eylemci, bir yıl önce kovulduğu eski görevine dönmeyi talep ediyor.

Eylemci ile yapılan görüşmeler sonucu daha önce 3’ü çocuk toplam 8 rehineyi serbest bırakılmıştı. Eylemcinin Filipinler vatandaşı olan 9. rehineyi de serbest bıraktığı bildirildi.

Kalan 16 rehineleri bırakmak için görüşmeler devam ederken, olayı izleyen Çinli bir diplomat rehinelerin durumunun iyi olduğunu söyledi.

Manila polisi yetkilisi Fidel Posadas, “Eylemci çocuk, yaşlı ve hastaları serbest bıraktı. Bu bir iyi niyet göstergesi. Olayın barış ile çözüleceğine inanıyorum.” dedi.

Eylemcinin Rolando Mendoza (55) isimli eski bir üst düzey polis müfettişi olduğu ve M16 tüfeği ile silahlandığı belirtiliyor. Manila Polis Şefi Rodolfo Magtibay, eylemcinin bir yıl önce son verildiği işine dönmeyi talep ettiğini söyledi.

Filipinler polisi rehineleri kurtarmak için görüşmeleri sürdürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eylemci Rolando Mendoza, Filipinler, Filipinler haberleri, Filipinler Manila, Filipinler Tur Otobüsü, Filipinler Turist Otobüsü, Filipinler Turist Otobüsü Rehineler, Manila Polis Şefi Rodolfo Magtibay, Turist,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları