Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

FIFA 2010 Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

28 Nisan, 2009 | 18:18

2010 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Güney Afrika’nın hükümet yetkilileri, kupa organizasyonu için yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Futbol Federasyonu ile Güney Afrika Büyükelçiliği’nin Swissotel’de düzenlediği toplantıda, stadyumların hazırlığı, güvenlik, ulaşım, bilişim ve taraftar alanlarıyla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı’nın da hazır bulunduğu toplantıya, Güney Afrika’nın Türkiye Büyükelçisi Tebogo Seokolo, 2010 Dünya Kupası Yerel Organizasyon Komitesi Müdürü Gregory Fredericks ve SPORTFive Akdeniz Bölge Müdürü Christian Ludwig katıldı.

Yerel Organizasyon Komitesi Müdürü Fredericks, önümüzdeki haftalarda başlayacak konfederasyon kupası maçlarının yapılacağı 4 stadın hazır olduğunu, inşaat çalışmaları süren statlardaki çalışmaların da yüzde 80’inin tamamlandığını açıkladı.

Dünya kupası için yapılacak toplam harcamanın 33 milyar Rand olduğunu bildiren Fredericks, 55 milyar Rand gelir beklediklerini kaydetti. Fredericks yapılan çalışmalar için 415 bin kişi için istihdam yaratıldığını ifade etti.

Fredericks, konfederasyon kupası maçlarının oynanacağı Ellis Park (Johannesburg), Loftus Versfeld (Tshwane), Free State (Mangaun), Royal Bafokeng (Rustenburg) statlarının hazır olduğunu, Durban, Green Point (Cape Town), NMB (Port Elizabeth), Soccer City (Johannesburg), Peter Mokaba (Polokwane) ve Mbombela (Nelspruit) statlarının tamamlanmasında sonlara gelindiğini bildirdi.

Kupa organizasyonu için 743 bin bilet satışa sunduklarını anlatan Fredericks, toplam 1.8 milyon başvuru yapıldığını bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Christian Ludwig, FIFA 2010, Gregory Fredericks, Güney Afrika 2010, Sektörel Turizm Haberleri, Servet Yardımcı, Tebogo Seokolo,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları