Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fidel’in Ardından Küba

16 Ocak, 2017 | 10:15

Küba, Fidel Castro’nun ölümünden sonra da devrimci lider tarafından savunulan idealleri benimsemiş görünüyor.

Brezilyalı fotoğrafçı Mauro Pimentel’in Devrimin Başkenti Havana’dan yakaladığı muhteşem kareler…

Devrim öncesi hükümet binasının olduğu yere kadar uzanan, otellerin sıralandığı Pasea del Prado Bulvarı Havana’nın bugünkü şehir merkezini eski şehir merkezinden ayırıyor. Bugün her yaştan insan bu bulvarda buluşup sohbet ediyor, satranç oynuyor.

Boks Küba’da en çok önem verilen spor dallarından biri. Çocuklar Habana Vieja mahallesindeki Rafael Trejo Boks Okulu’nda düzenlenen bir eğitim sırasında görülüyor.

72 yaşındaki emekli hemşire Mirta Gomez “Küba hükümeti hemşire olarak insanlara yardım etme hayalimi gerçekleştirmemi sağladı” diyor. Meslek yaşamı boyunca Havana’daki merkez hastanede çalıştı. Bugün hala yeni hemşirelerin yetiştirilmesine yardım ediyor. Son hobisi ise çiçek satmak.

Kanadalılar Küba’ya gelen turistlerin en büyük yüzdesini oluşturuyor. Ancak ABD’den uçak ve gemi seferlerinin yeniden başlamasıyla bu yıl ABD’li ziyaretçi sayısında büyük bir artış bekleniyor.

Turistler Plaza Meydanı’nda eski Amerikan otomobilleriyle fotoğraf çektiriyor. On yıllarca süren ABD ambargosu nedeniyle 1950’li ve 1960’lı yıllara kadar olan araçlar uzun yıllar Kübalılar için tek seçenekti. Şimdi Koreli, Çinli ve bazı Avrupa markaları ülke pazarına giriyor. Eski otomobiller taksi olarak ve turizm için kullanılmaya devam ediyor.

Havana’da Amerikan turizminin dönüşü için binalar elden geçiriliyor. Hükümet belirli özel işlere izin verdiğinden otel ve restoran inşaatında patlama yaşanıyor. Vedado’daki bu bina pansiyon olacak. Kübalılar evlerinde yabancılar için oda kiralama konusunda ruhsat almak zorundalar (DW Türkçe).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Havana, Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları