Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fidel Castro’nun Vasiyeti Yasalaştı

28 Aralık, 2016 | 14:37

Fidel Castro’nun Vasiyeti Yasalaştı

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Küba devrim lideri Fidel Castro’nun vasiyeti doğrultusunda halka açık alanlara Fidel isminin verilmesini yasaklandı.

NationalTurk’ün haberine göre, Küba Ulusal Meclisi, efsanevi liderleri Fidel Castro’nun isminin halka açık alanlara verilmesini yasaklayan kararı onayladı.

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Küba devrim lideri ve eski devlet başkanı Fidel Castro’nun vasiyeti doğrultusunda, isminin halka açık alanlara verilmesini ve anma heykellerin yapılmasını yasaklayan karar Küba Ulusal Meclisi’nden geçti.

Fidel Castro’nun kardeşi Küba devlet başkanı Raul Castro , “El Comandante”ye saygılarını göstermek isteyen kişilerin yapabileceği en iyi şeyin onun devrim konseptini takip etmek olduğunu söyledi.

Yeni yasa ile Fidel Castro’nun müzik, edebiyat, dans, sinema veya diğer görsel sanatlarda bir figür olarak kullanılması yasaklanmazken ofis, çalışma alanları ya da kamu kurumlarında yer alan Fidel Castro fotoğrafları da korunacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları