Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fidel Castro’nun Mezarı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

15 Mart, 2017 | 14:40

Fidel Castro’nun Mezarı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Küba Devriminin efsanevi lideri Fidel Castro ‘nun mezarı ziyaretçi akınına uğruyor.

Küba‘da gizli tutulan noktalarından biriydi; Şimdilerde adanın en önemli ve en çok ziyaret edilen yerlerinden oldu. Evet burası tam da efsane lider Fidel Castro mezarının bulunduğu yer.

Fidel Castro’nun Mezarı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro ‘nun ölümünden yaklaşık bir yıl önce inşaatına başlanan devrimin doğuş yeri Santiago’daki mezarı, günde ortalama 2 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Sade bir granit taştan oluşan ve sadece Fidel Castro ‘nun adının bulunduğu bir plaket yerleştirilen anıt mezar, ziyaretçilerde derin izler bırakıyor.

Fidel Castro’nun Mezarı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

90 yaşında hayatını kaybeden Fidel Castro için yüz binlerce kişinin katılımıyla Santa Ifigenia Mezarlığı’nda tören düzenlenmişti. Castro’nun külleri, Küba ‘ya özgürlüğünü kazandıran Jose Marti’nin yanına gömülmüştü.

Fidel Castro Adının Sokaklara Verilmesi Yasaklanmıştı

Fidel Castro ‘dan sonra devlet başkanlığı görevini devralan kardeşi Raul Castro, abisinin isteğine uygun olarak Fidel adının sokaklara ve anıtlara verilmesini yasaklamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları