Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fidel Castro: Venezuela’nın içinde bulunduğu süreçten etkileneceğiz

07 Mayıs, 2012 | 09:53

Fidel Castro son yazdığı makalesinde  Venezuela’ya ilişkin bazı açıklamalar yaptı.

“Venezuela’nın içinde bulunduğu süreçten etkileneceğiz”diyen Castro, Obama’ya çağrıda bulundu.

Tüm Latin Amerika uluslarının, Küba’da dahil, Amerikalıların Kurtarıcısı’nın ana ülkesi Venezuela’nın içinde bulunduğu süreçten etkileneceğini belirten Fidel Castro, kendi halkı ile Venezüela halkı ve Hugo Chavez, Bolivarcı Devrimin destekçisi arasında yakın bağlantı bulunduğunu bir kez daha vurguladı.

Fidel Castro sözlerini şöyle sürdürdü ; “Bolivarcı Devrim’den kalan ilk eylemlerimizden biri Küba ile sağlık alanında işbirliğidir. Bu alan ülkemizin özel prestij kazandığı ve ulusal kamuoyunda bilindiği alandır. Chavez, kendi payına, sağlığı için pahalı özel bir kliniğe gitmeyi tercih etmemiştir. Kendi halkına sunduğu aynı sağlık hizmetine güvenmiştir.Ayrıca, doktorlarımız Venezuela hükümeti tarafından tam teçhizatlandırılmış sınıflarda Venezuelalı doktorlara eğitim vermektedir. Venezuela halkı kişisel çıkarlarına aldırmadan doktorlarımızın sunduğu uzman hizmetlerimizden almaya başlamıştır. Dünyadaki en iyi sağlık standartları açıkça gelişmektedir.”

Castro makalesinde Obama’nın Venezuela itirafına da yer verdi. Efsane Lider, Başkan Obama’nın Venezuela ve Küba’nın iyi ilişkileri hakkında yaptığı itirafı yazdı. Obama’nın bunu çok iyi bildiğini belirten Castro, liderin bu durumu bazı ziyaretçileri ile konuştuğunu aktardı.Castro, Obama’nın açık yüreklilikle: “Problem, Küba’nın doktor gönderirken, ABD’nin asker göndermesidir.” dediğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Obama, Abraham Lincoln, Arjantin, Bolivarcı Devrim, Bolivya, Brezilya, Chavez, Dominik, Ekvador, Fidel, Fidel Castro, Fidel Castro Hugo Chavez, Fidel Castro Makalesi, Fidel Castro Obama, Fidel Castro Son Makalesi, Küba, Latin Amerika, Martin Luther King, Obama, Obama hatası, Obama kan, Obama Venezuela, Orta Amerika, Şili, Uruguay, Venezuela, Venezuela Chavez, Venezuela haberleri, Venezuela turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları