Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fidel Castro’ya ödül

26 Temmuz, 2013 | 19:15

Fidel Castro'ya ödül Küba Devrimi lideri Fidel Castro’ya anlamlı ödül…

Meksika Parlamentosu,Fidel Castro’ya kişiliği ve hayatı boyunca gerçekleştirdiklerinden dolayı ödül verme kararı aldı.

Prensa Latina’da yer alan habere göre,Parlamento,Fidel Castro öncülüğündeki devrimcilerin Moncada Kışlasına saldırılarının 60. yıldönümünde efsane lidere ödül verme kararı aldı.

Demokratik Devrim Partisi Parlamento Grup sözcüsü senatör Dolores Padierna, ilgili takdir belgesini Meksika’daki Küba büyükelçisi Ismary Gonzalez’e takdim etti.

Bağımsızlık vurgusu

Aynı zamanda Meksika Senatosu Dış İlişkiler Komitesi sekreteri olan Padierna yaptığı konuşmada 26 Temmuz 1953 günü Fidel Castro liderliğindeki ayaklanmanın 1959 yılında kazanılan gerçek bağımsızlık için önemini vurguladı.

Meksika ve Küba Devrimleri arasındaki yakın bağlara dikkat çeken Padierna, komutan Fidel Castro ile General Lazaro Cardenas arasında da benzerlik kurarak iki ülke halklarının bağımsızlık özlemine vurgu yaptı.

Padierna, Jose Marti’nin de Meksika’da bulunduğunu ve Granma yatıyla Küba’ya çıkartma yapmadan önce Fidel ve arkadaşlarının Meksika’da olduklarını hatırlatarak Meksika halkının bugün sağlık, eğitim ve insan hakları alanlarında örnek bir ülke olan Küba ve Devrimine her türlü desteği sunduğunu belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bağımsızlık, Dolores Padierna, Fidel, Fidel Castro, Fidel Castro ödül, Fidel ödül, General Lazaro Cardenas, Jose Marti, Küba Devrimi, Meksika, Meksika devrimi, Meksika Parlamentosu, Meksika Parlamentosu Fidel, Meksika Parlamentosu Fidel Ödül, Moncada Kışlası, Moncada Kışlası Baskını, Moncada Kışlası saldırıları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları