Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fidel Castro, Obama, Adriana Lima! Hepsi bir arada Madame Tussauds Balmumu Müzesi’nde

18 Ocak, 2016 | 08:29

Madame Tussauds Madame Tussauds Balmumu Müzesi, New York’a gelen turistlerin gözde ziyaret mekanları arasında yer alıyor.

New York Madame Tussauds Balmumu müzesinde, spor, sanat ve siyaset dünyasından ünlü isimlere ait 200’den fazla balmumu heykel, kente gelen turistlerin gözde ziyaret mekanları arasında yeralıyor.

Madame Tussauds

Her birinin yapımı yaklaşık 4 ay süren ve 200 bin dolar civarında bir maliyete sahip heykelleri görebilmek için sabah erken saatlerde müze önünde kuyruklar oluşturan turistler, neredeyse gerçeğine tıpatıp benzeyen heykellerle bol bol fotoğraf çektiriyor.

Madame Tussauds ve daha fazlası Amerika Turları Tıklayın

Madame Tussauds-01

Ünlü model Adriana Lima’dan, eski ABD Başkanlarına, sinema oyuncuları Will Smith’ten Bruce Willis’e kadar 200’den fazla ünlünün balmumu heykelinin yer aldığı müzede, çizgi film kahramanları ve New York’un simgelerinden Özgürlük Anıtı ve 11 Eylül Anıtı gibi çok sayıda eserin heykeli de sergileniyor.

Madame Tussauds-09

Müzede dünyaca ünlü devlet adamlarının balmumu heykelleri arasında eski Küba Devlet Başkanı Fidel Castro ve Eski Filistin Devlet Başkanı merhum Yaser Arafat da bulunuyor. Müzede ayrıca Marvel şirketi tarafından özel hazırlanan 4 boyutlu kısa film de gösteriliyor ( NationalTurk).

Madame Tussauds Balmumu Müzesi Fotoğraf Galerisi TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balmumu müzesi, Fidel Castro, Fidel Castro Madame Tussauds, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Fidel Castro, Madame Tussauds, Madame Tussauds Balmumu müzesi, New York, New York Madame Tussauds, Yaser Arafat, Yaser Arafat Madame Tussauds,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları