Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fettah Tamince’den Antalya’da yılbaşı isyanı

10 Aralık, 2014 | 14:09

Fettah Tamince

Rixos otellerinin sahibi turizmci Fettah Tamince, Antalya’da yılbaşına olan ilgisizliğe isyan ederek ‘150 milyon geceleme alan şehirde hiçbir süsleme gördünüz mü? Hristiyan değiliz ama turizm şehriyiz. İnsanlara gel bu şehirde yılbaşını geçirin diyoruz’ dedi.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) toplantısında konuşan Fettah Tamince şunları söyledi:

“Biz otelden başka bir şey vermiyoruz insanlara. Doğru dürüst bir alışveriş bile vermiyoruz. Belek, Kemer veya Kundu’dan çıkın. Antalyalı olduğunuzu bir anda unutun, sizi trafik işaretleri Kaleiçi’ne götürsün bakayım, götürüyor mu? Bir otoparka götürsün bakalım, götürüyor mu? Yani ben şimdi burada çok değerli dostum Menderes (Menderes Türel) beye mesaj veriyor olmayayım ama çok basitten başlayalım. Bir yemeğe gidelim, nereye gidelim. Dünyada birçok şehre gittim. ’Şehir 1 milyonluk’, diyorlar ki: ’Temalı park mı yapsak, hayvanat bahçesi mi açsak, akvaryum mu yapsak.’ Gelen turist ise, 300 bin ya var ya yok. Bu şehre 15 milyon turist geliyor. Ortalama 10 gün kalıyor, yani 150 milyon geceleme var bu şehirde. Dünyada böyle ikinci bir şehir yok. Ne paralar veriyoruz otellere, arsa almaya. Bankaya gidiyorum ’Temalı parkı bana finanse eder misin?’, ’Edemem’ diyor, ama otele ediyor. Ya kardeşim açtığım her otel pastadan götüren bir değer. Bu ise ihtiyaç, olağan bir iş. Yılbaşına kaç gün var, 10 gün. Burası 150 milyon geceleme alan bir şehir. Şehirde hiçbir süsleme gördünüz mü? Bir bayram havası görüyor muyuz? Bir yılbaşı görüyor muyuz? Ne eksiğimiz var, para mı? Birçoğumuz yılbaşında Avrupa’nın birçok şehrine gidiyoruz. Tamam biz Hristiyan değiliz. Değiliz de biz turizm şehriyiz, turist alıyoruz. İnsanlara ’Gel bu şehirde yılbaşını geçirin’ diyoruz. Çok dertlenecek, konuşulacak şey var ama yenilenmek lazım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya yılbaşı, antalya yılbaşı süsü, antalyada yılbaşı, Fettah Tamince, fettah tamince antalya, fettah tamince hristiyan, fettah tamince rixos, tamince,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları