Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fettah Tamince: Zengin turistte Türkiye’yi tercih ediyor

23 Aralık, 2010 | 12:37

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Türk turizminin deniz suyu sıcaklığından kurtulması gerektiğini söyledi.

Turizmin otelcilik olarak görüldüğünü belirten Fettah Tamince, deniz suyu sıcaklığına paralel bir turizmcilik yapıldığını vurguladı. Tamince, İzmir’de Akça Holding Başkanı Rıza Akça ile birlikte, içinde kongre merkezinin de bulunduğu bir otel yatırımı kararı aldıklarını açıkladı.

Fettah Tamince, İzmir İşadamları Derneği (İZİAD)’nin “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı” konulu toplantısına katıldı. İş hayatında 10 yıl önce yedi kişilik bir ekipken bugün 13 bin çalışanı olan bir grup haline geldiklerini söyledi.

Fettah Tamince, başarısının arkasında lider kişilerle çalışmanın yattığını vurguladı. Otelciliğin grubun toplam iş miktarının yüzde 10’unu teşkil ettiğini belirten Tamince, turizmde Türkiye’nin son 10 yılda önemli bir konuma geldiğini dile getirdi. Turizmde hâlâ gelişen ülke konumunda olduğunu ifade eden Tamince, Ortadoğu ve kuzey ülkelerinin Türkiye için önemli pazarlar olduğuna dikkat çekti. Tamince, “Rusya’dan tatile giden her dört kişiden üçünü Türk turizmciler yönlendiriyor. Bu kişiler, turisti tabii ki öncelikle Türkiye’ye yönlendirecek.” dedi.

Türkiye’nin turizmin sadece otelcilik olarak görüldüğünü söyleyen Fettah Tamince, “Deniz suyu sıcaklığı 19-20 derecenin üzerindeyse turistimiz de var demektir. Oysa kültür, tedavi ve kongre amaçlı gelen toplulukları da ağırlamalıyız. Böyle yaparsak, kimse bizimle rekabet edemez.” şeklinde konuştu. “Her şey dahil” sistemini tercih edenlerin yanısıra zengin turistin de Türkiye’ye geldiğini belirten Tamince, Antalya’ya günde 40’a yakın zengin turistleri taşıyan uçak indiğini söyledi. Otelin dışına çıkan zengin turistin beklentilerinin karşılanmadığını vurgulayan Tamince, “Dışarıya çıkan turisti rahat bırakmıyoruz.” dedi. Tamince, Bodrum’daki otellerinde “her şey dahil” sistemini yeni sezonda kaldırdıklarını kaydetti.

İşadamlarına, “Taklitçilerle, söylediklerinizi tekrar edenlerle başarıya ulaşma şansınız yok. Başarıya ulaşmak istiyorsanız, lider kişilerle çalışmalısınız.” diyen Tamince, konuşmasında iş hayatında yaşadığı örneklere de yer verdi. Büyümek için bir maratona hazırlanır gibi çalıştıklarını belirten Fettah Tamince, “Büyüme dönemimizde, sıkıntıların olduğu ancak rekabet bulunmayan pazarları seçtik ve oraların yıldızı olduk. Şimdi rekabetin çok olduğu pazarlara gidiyoruz.” açıklamasında bulundu.

İZMİR’DE AKÇA İLE OTEL KURACAK

Beş yıl önce Büyük Efes Oteli’nin özelleştirilmesi ihalesine güç birliği yaparak giren Fettah Tamince ile Rıza Akça, şimdi de İzmir’de, kongre merkezi olan lüks bir otel kurmak için harekete geçti. Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Tamince, dinamik ve potansiyeli çok iyi olan İzmir’de, daha önce de işbirliği yaptıkları Akça ile otel kurmak için el sıkıştıklarını söyledi: “İzmir, çok dinamik bir kent. Potansiyeli çok yüksek. Kongre salonlarına da ihtiyacı var. İzmir’e 6 yıldızlı otel yakışır. Rıza beyle çok özellikli bir tesis yaparız. Yakında projemiz hazırlanır, o zaman daha detaylı bilgi veririz.”
Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akça da otelcilikte büyük tecrübesi olan Tamince ile anlaştıklarını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akça Holding Başkanı Rıza Akça, Büyük Efes Oteli, Fettah Tamince, Fettah Tamince Turizm, Fettah Tamince Zengin Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları