Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fethiye Yeşil Vadi’deki su üstünde sıra dışı tatil imkanı ilgi çekiyor!

14 Eylül, 2018 | 13:20

Fethiye Yeşil Vadi'deki su üstünde sıra dışı tatil imkanı ilgi çekiyor!

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Yeşil Vadi’deki bir işletmecinin 3 ila 10 metre yüksekteki ağaç dalları ve su üstüne kurduğu kamp çadırları sıra dışı tatil yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Türkiye’nin en güzel tatil yerlerini barındıran Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Yeşil Vadi’deki bir işletme, ağaç dalları ve su üstüne kurulan kamp çadırlarıyla ziyaretçilerine farklı bir tatil imkanı sunuyor.

Fethiye Yeşil Vadi’deki su üstünde sıra dışı tatil imkanı ilgi çekiyor!

Fehtiye’nin Yanıklar Mahallesi’ndeki turistlerin uğrak yerleri arasında yer alan 20 kilometre uzunluğundaki Yeşil Vadi, günübirlik ziyaretçilerinin yanı sıra doğa tutkunu kampçıların da ilgisini çekiyor.

Bölgede işletmecilik yapan Mustafa Ergünce, doğaseverler için 3 ila 10 metre yüksekteki ağaç dallarına ve su üstüne çelik halatlarla kamp çadırı kurdu. Yeşil Vadi’de ahşap merdivenlerle çadırın bulunduğu platforma çıkan kampçılar, dalda sallanan çadırda konaklayıp doğayla baş başa kalma fırsatı buluyor.

Çay üzerine kurulan ahşap platformlarda dinlenme fırsatı veren vadi, doğal havuzlarıyla da ziyaretçilerine serinleme imkanı sunuyor.

Sıra dışı bir çadır kampı imkanı sunuyoruz

“Sıra dışı bir çadır kampı imkanı sunuyoruz”

İşletmeci Mustafa Ergünce, Fethiye Yeşil Vadi’de bulunan işletmeye sıcaktan bunalan insanların serinlemek için geldiğini belirtti. Kampta konaklayanların buz gibi suda yüzüp su üstündeki salıncaklarda sallanabildiğini ifade eden işletmeci Ergünce, “Dileyen kendi çadırını getirip kurabiliyor. İsteyen de bizim çadırlarımızda konaklayabiliyor. Ağaçların tepesinde çelik halatlarda duran, sallanan çadırlar yaptık. Suyun üzerine köşk yapıp çadırlarımızı kurduk.

İnsanlar 1-2 ay önceden rezervasyon yaparak konaklamaya geliyor. Kendi çadırıyla gelenlerden kişi başı 25 lira, işletmenin çadırlarında kalanlardan da 60 lira ücret alıyoruz. Bir otel odasında ne varsa çadırlarımızda o imkanı sunuyoruz. Havada sallanan, havada sabit, suyun üstünde sabit, suyun üstünde yüzen çadır kurabiliyoruz. Gelenlere sıra dışı bir çadır kampı imkanı sunuyoruz. Her yerde olmayan bir şey. Bu tatili herkes burada yaşayabilir.” diye konuştu.

Huzur verici bir ortam

“Huzur verici bir ortam”

Yeşil Vadi’de bulunan işletmede konaklayan Gizem Aslandal, ilk kez tatile geldiği Fethiye’nin doğasının muhteşem olduğunu dile getirdi. Doğayla iç içe olmak isteyenlerin mutlaka Yeşil Vadi’de tatil yapması gerektiğini vurgulayan Aslandal, “Özellikle suyun üstünde konaklamak çok güzel bir duygu. Ferahlamak isteyen suya giriyor. Doğayla bütünleşmek isteyen gerçekten buraya gelebilir.

Yerden 5 metre yüksekte konaklıyoruz ve hareket ediyor. Huzur verici bir ortam. Şehir hayatından, gürültüden, egzoz sesinden uzak bir yer. Her şey doğal.” dedi.

Arkadaşlarıyla tatil yapan Fırat Dindar ise Yeşil Vadi’yi internette gördüğünü ifade etti. Kamp alanının yemyeşil doğası ve buz gibi suyu olduğunu kaydeden Dindar, “Çadırların farklı yerlerde olması ve sağlanan imkanlar çok hoşumuza gitti. Yükseğe çadır kuruyoruz. Uyurken çok huzur veriyor.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fethiye, Gizem Aslandal, Muğla, Mustafa Ergünce, sıra dışı tatil, Su üstünde tatil, Yeşil Vadi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları