Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fethiye, Avrupa Şampiyonası’na Hazır

04 Nisan, 2014 | 13:05

Türkiye’nin tarihinde ilk kez ev sahipliği yapmaya hazırlandığı, doğayla insanın nefesleri kesecek mücadelesine sahne olması beklenen “Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 2014” için geri sayım sürüyor.

fethiye-avrupa-sampiyonasi

29 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Fethiye’de gerçekleştirilecek olan, Ulusal ve uluslararası arenada milyonlarca insanın heyecanla beklediği dev şampiyona öncesinde hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, bugüne kadar pek çok ülkeden 35 takım şampiyonaya katılmak için başvurusunu tamamladı.

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü’nün ülkemize kazandırdığı Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası 2014 (Adventure Racing European Championship) için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Fethiye’nin ev sahipliğinde 29 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dev şampiyona öncesinde hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, dünya çapında üne sahip macera ve doğa tutkunu milyonlarca insanın merakla beklediği bu zorlu şampiyonaya bugüne kadar 35 takım başvuruda bulundu.

Avrupa Şampiyonası olmasına rağmen dünyanın birçok yerinden gelen başvuruların yarışın heyecanını arttırdığını belirten Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Üyesi ve Uluslararası Lycian Challenge Macera Yarışı Direktörü Bora Borçin; “Bu yarış hem dünya literatürüne girecek, hem de Türkiye için çok önemli bir tanıtım fırsatı yaratacak. Çalışmalarımızı tüm hızı ile sürdürüyoruz. Dünya basını da bu etkinliğe büyük önem veriyor. Özellikle etkinlikte sponsorlukları ile yer alan firmalar için çok büyük fayda yaratılacak” dedi.

Hazırlıklar Sürüyor

Göz kamaştıran yeşil coğrafyasında doğayla insanın kıyasıya mücadelesine sahne olması beklenen şampiyonaya az bir zaman kala, Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü kusursuz bir organizasyon gerçekleştirmek adına çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor.

Hem Türkiye’nin hem de Fethiye’nin tanıtımı noktasında paha biçilemez bir fırsat sunan şampiyonaya, Muğla Valiliği ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından da tam destek veriliyor. Yarış merkezi ise Hotel Suncity / Ölüdeniz olarak belirlendi.

Rekabet Üst Düzeyde

Dünyanın pek çok yerinden gelecek yarışmacılar belirlenen parkur boyunca, dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi bir çok doğa sporunda hem doğayla hem de birbirleriyle üst düzey rekabet yaşama fırsatı bulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adventure Racing European Championship, Fethiye, Fethiye Haberleri, Fethiye ölü deniz, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Likya Dağcılık ve Doğa Sporları, Lycian Challenge, Macera Yarışları, Macera Yarışları 2014, Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası, Macera Yarışları fethiye, Muğla Valiliği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları