Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Festivan 2009 başladı

26 Haziran, 2009 | 14:01

Festivan Vangölü Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali (FESTİVAN) düzenlenen kortej yürüyüşle başladı.

Vangölü Folklor Turizm Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen festival kapsamında Kurtuluş Parkı’ndan valilik binası önüne kadar süren bir yürüyüş gerçekleştirildi. Ülkenin 7 bölgesinden gelen halk oyunları ekibi, Kazım Karabekir ve Cumhuriyet caddeleri üzerinde yürüdü. Yürüyüş esnasında Türk bayrakları içerisinde dalgalanan Avrupa Birliği bayrağı dikkat çekerken, kemençe çalıp horon çeken Karadenizliler büyük ilgi topladı. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de yoğun güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sonrası valilik binası önünde bir program düzenlendi. 7 ayrı bölgeden gelen halk oyunları ekiplerinin, yöre oyunlarını sergilediği programda, protokol üyeleri tarafından ‘FESTİVAN’ meşalesi yakıldı.

Gerçekleştirilen programa, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Gülşen Orhan, Vali Vekili Ömer Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Zeki Taştan, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, bazı kamu kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Festivan, Ömer Özcan, Van, Van Gölü, Vangölü Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali, Zahir Kandaşoğlu, Zeki Taştan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları