Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Festivalin açılışını İngiliz Charlie Siem yapacak

23 Mayıs, 2014 | 14:04

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 30 Mayıs Cuma akşamı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın dünyaca ünlü İngiliz keman virtüözü Charlie Siem’e eşlik edeceği konserle başlayacak.

24 Mayıs – 07 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan ve basın duyurusu yapılan 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali programında 13 Mayıs 2014 günü Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle değişiklik yapma zorunluluğu doğmuştur.

16 Mayıs 2014 günü Festival öncesi tanıtım etkinlikleriyle başlayacak olan Festivalde; Prof. Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Şenliği ve I Musici Di Roma etkinlikleri iptal edilirken Devlet Halk Dansları Topluluğu, Beste Yarışması, Gülsin Onay, Cihat Aşkın konserleri ertelenmiştir. Ülkemizi olduğu kadar tüm dünyayı derinden yaralayan kaza sonucunda hayatını kaybeden maden işçilerine tanrıdan rahmet, ailelerine başsağlığı dileriz.

Toplumların zor zamanlarında, insanların iç dünyalarına dokunan, bazen acı, keder ve çaresizlikleri besleyen sanat, Mersin’den yükselecek ezgilerle birlik ve beraberliğimizi pekiştirecektir.

Festival programında, güzel sesli kent ozanı Bülent Ortaçgil, Afrika kökenli göçmen ailenin çocuğu Buika, ülkelerinde yaşanan dönemin sıkıntılarını müzikle ifade eden, Çaykovski, Gerswin, Puccini, Chopin besteleri ve melodileri destek olacak acılarımıza katlanmaya…

Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 30 Mayıs 2014 günü İngiliz keman virtüözü Charli Siem’in Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği konser ile başlayacak. 31 Mayıs 2014 günü Flamenko, soul ve Latin cazı birleştiren İspanyol sanatçı Buika’nın şarkılarıyla devam edecek. Festival, Yair Delal, Cihat Aşkın ve Erez Mounk’un kapanış konseriyle 11 Haziran 2014 günü Tarsus St. Paulus Müzesi’nde sona erecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bülent Ortaçgil, Çaykovski, Charlie Siem, Charlie Siem çukurova, Charlie Siem keman, Charlie Siem mersin, Chopin, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Gerswin, keman virtüözü, keman virtüözü Charlie Siem, Mersin Müzik Festivali, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Puccini,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları