Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ferit Şahenk’in oteli Grand Hyatt’a Çinli şirket talip oldu

27 Eylül, 2018 | 12:29

Ferit Şahenk'in oteli Grand Hyatt'a Çinli şirket talip oldu

Ferit Şahenk’in oteli Grand Hyatt’a Çinli şirket talip oldu. Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi için Türkiye’ye gelen Çinli Senstone Capital’in Genel Müdürü Zing, Ferit Şahenk’e İstanbul Taksim’deki Grand Hyatt Hotel’i satın almayı hedeflediklerini açıkladı.

Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi için Türkiye’ye gelen Çinli Senstone Capital’in Genel Müdürü John Zing, Ferit Şahenk’e İstanbul Taksim’deki Grand Hyatt Hotel’i satın almayı planladıklarını açıkladı.

Ferit Şahenk’in oteli Grand Hyatt’a Çinli şirket talip oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in de katıldığı II. Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi’ne katılan Senstone Capital’in Genel Müdürü John Zing, Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Türkiye’de turizm ve gıda alanında 150 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını belirten Zing, Hürriyet’in haberine göre, satın almayı planladıkları oteller arasında Grand Hyatt Oteli’nin de yer aldığını söyledi. Görüşmelerle ilgili çok ayrıntıya girmeyeceğini belirten Çinli şirketin yönetici, görüşmelerin olumlu ilerlediğini ifade etti.

“Şu an Türkiye ticaret yapmak için uygun”

Türkiye’de sadece İstanbul’da değil başka bölgelerde de yatırım ya da satın alma arayışları olduğunu anlatan Çinli şirketin yöneticisi Zing, “Türkiye Çin için çok uygun bir ülke. Çinliler romantik Türkiye’ye, muhteşem İstanbul’a gelmeyi seviyorlar. Çinliler daha çok tarihi, kültürü, kökü ve hoşgörüsü olan ülkeleri tercih ediyor. Türkiye ticaret yapmak için şu anda çok uygun, gelecekte Türkiye’de çok fazla iş fırsatı çıkacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Senstone Capital Genel Müdürü Jhon Zing ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk zirve öncesinde bir süre sohbet etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Grand Hyatt Otel’i 208 milyon TL’ye aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2010’da ihale ile satışa çıkardığı Grand Hyatt Otel, 208 milyon TL ile Doğuş Holding bünyesindeki Göktrans şirketinin olmuştu. 14 bin 793 metrekare arazi üzerinde kurulan otelin 360 odası bulunuyor. Havuzu, barı, restoranları, sauna, masaj, solaryum salonları, bulunan otelin 2031’e kadar kullanım hakkı bulunuyordu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doğuş Grubu, Ferit Şahenk, Grand Hyatt, Jhon Zing, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Senstone Capital, Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları