Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fazıl Say Viyana’da ikinci konserini verdi

28 Mart, 2012 | 10:15

Say, iki bin kadar Viyanalı müziksever tarafından coşkuyla alkışlandı.

Piyanist ve besteci Fazıl Say, tarihi Konzerthaus’da verdiği ikinci konserde Viyanalı müzikseverler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Fazıl Say Wolfgang Amadeus Mozart’ı yad etti

Tüm biletleri önceden tükenen ve büyük salondaki konseri yaklaşık iki bin müziksever izledi. Konserinde 21 numaralı piyano konçertosunu icra eden Say, Avusturyalı ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ı yad etti.

Say, müzikseverlerin coşkulu alkışları üzerine defalarca sahneye geri döndü ve son olarak ”Daha dün annemizin kollarında yaşarken” adlı çocuk şarkısıyla başladığı varyasyonları çaldı.

Sanatçı, dünkü konserinde de 185. ölüm yıl dönümü nedeniyle ünlü besteci Ludwig van Beethoven’in 3 nolu piyano konçertosunu seslendirmişti.

Konserde Moldovalı keman virtüozu Patricia Kopatchinskaja da sahne aldı ve Camerata Oda Orkestrası eşliğinde Ludwig van Beethoven’in ”D-Dur op.61, Allegro ma non troppo, Larghetto ve Rondo Allegro” adlı eserleriyle müzikseverlerin takdirini topladı.

Bu arada sanat yaşamını Viyana’da sürdüren Venezuelalı piyanist Alfredo Ovalles ile keman virtüozu Raul Suarez adlı iki genç sanatçı Fazıl Say’ı ziyaret ederek konserlerine davet etti.

Konzerthaus’da gerçekleşen provayı da izleyen Venezuelalı iki genç sanatçı Say için kısa bir sunum da yaptılar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fazıl Say, Fazıl Say Viyana, Konzerthaus, Mozart, Mozart Fazıl Say, Viyana, Wolfgang Amadeus, Wolfgang Amadeus Mozart,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları