Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fazıl Say, St. Petersburg’da konser verdi

06 Kasım, 2014 | 09:45

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, dünya turnesi kapsamında Rusya’nın kültür başkenti St. Petersburg’daki Büyük Filarmoni Salonu’nda konser verdi.

St. Petersburg’da bu yıl 1-8 Kasım günleri arasında beşincisi düzenlenen geleneksel “Gümüş Lira” festivaline 8 farklı ülkeden birçok ünlü müzisyen katıldı.

St.Petersburg‘daki Büyük Filarmoni Salonu’nda sahne alan Fazıl Say, hayranlarından tam not aldı. Say’ın, “Gümüş Lira” Festivali kapsamında verdiği konsere Türkiye’nin St. Petersburg başkonsolosunun gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Ünlü piyanist Twitter hesabınan konuyla ilgili yayınladığı mesajında, “Masal şehir St.Petersburg, 10 yıl sonra tekrar burada çalmak ne hoş. St.Petersburg’da salonun tamamını dolduran değerli müzik severlerine içtenlikle teşekkürler. Tarihi salonda çalmak bir başka güzeldi. TC St Petersburg başkonsolosu konsere gelmedi. Korku ? Neden? 1500 kişilik salon tamamen doluydu. 100 kadar Türk de vardı ön sıralarda” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fazıl Say, Fazıl Say konserleri, Fazıl Say rusya, Fazıl Say rusya konser, Fazıl Say St.Petersburg, St. Petersburg, St. Petersburg konser, St. Petersburg Rusya, St.Petersburg başkonsolosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları