Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fazıl Say Salzburg’ta

02 Ekim, 2012 | 18:14

Fazıl Say Salzburg’ta…Fazıl Say’ın üçüncü senfonisi ”Universe”, Salzburg’ta ilk kez dinleyicilerle buluşacak.

7 Ekim’de gerçekleşecek olan konserde Salzburg Mozarteum Orkestrası, Say’ın üçüncü senfonisi “Universe (Evren)” ile Brahms’ın üçüncü senfonisini, Say ise Mozart’ın Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

Evrenin Genişlemesi, Venüs, Jüpiter’de Fırtına, Dünya Benzeri Gezegen Gliese 581 g, Supernova ve Karanlık Madde bölümlerinden oluşan eser, İngiliz şef İvor Bolton’ un yönetiminde, eserin siparişini vermiş olan Mozarteumorchester Salzburg tarafından seslendirilecek.

Eser, daha önce orkestralarda “hemen hemen hiç” kullanılmayan Theremin, Daxophone ve Vibratone gibi bir çok yeni enstrüman ile klasik orkestra anlayışına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Say, eseri astronomik verilerinden yola çıkarak evren, doğa, insan ve kaos üzerine kurarken, bilimin ulaşmaya çalıştığı noktalara da değiniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Daxophone, Dünya Benzeri Gezegen Gliese 581 g, Evrenin Genişlemesi, Fazıl Say, Fazıl Say Evren, Fazıl Say Evren Salzburg, Fazıl Say konser, Fazıl Say Salzburg, Fazıl Say üçüncü senfonisi, İngiliz şef İvor Bolton, Jüpiter’de Fırtına, Karanlık Madde, Mozarteumorchester Salzburg, Salzburg, Salzburg konser, Salzburg Mozarteum Orkestrası, Süpernova, Theremin, Venüs, Vibratone,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları