Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fazıl Say Salzburg’ta

02 Ekim, 2012 | 18:14

Fazıl Say Salzburg’ta…Fazıl Say’ın üçüncü senfonisi ”Universe”, Salzburg’ta ilk kez dinleyicilerle buluşacak.

7 Ekim’de gerçekleşecek olan konserde Salzburg Mozarteum Orkestrası, Say’ın üçüncü senfonisi “Universe (Evren)” ile Brahms’ın üçüncü senfonisini, Say ise Mozart’ın Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

Evrenin Genişlemesi, Venüs, Jüpiter’de Fırtına, Dünya Benzeri Gezegen Gliese 581 g, Supernova ve Karanlık Madde bölümlerinden oluşan eser, İngiliz şef İvor Bolton’ un yönetiminde, eserin siparişini vermiş olan Mozarteumorchester Salzburg tarafından seslendirilecek.

Eser, daha önce orkestralarda “hemen hemen hiç” kullanılmayan Theremin, Daxophone ve Vibratone gibi bir çok yeni enstrüman ile klasik orkestra anlayışına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Say, eseri astronomik verilerinden yola çıkarak evren, doğa, insan ve kaos üzerine kurarken, bilimin ulaşmaya çalıştığı noktalara da değiniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Daxophone, Dünya Benzeri Gezegen Gliese 581 g, Evrenin Genişlemesi, Fazıl Say, Fazıl Say Evren, Fazıl Say Evren Salzburg, Fazıl Say konser, Fazıl Say Salzburg, Fazıl Say üçüncü senfonisi, İngiliz şef İvor Bolton, Jüpiter’de Fırtına, Karanlık Madde, Mozarteumorchester Salzburg, Salzburg, Salzburg konser, Salzburg Mozarteum Orkestrası, Süpernova, Theremin, Venüs, Vibratone,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları