Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fazıl Say’ın ”İstanbul Senfonisi” İsviçre’de

26 Mayıs, 2012 | 10:13

Piyanist ve besteci Fazıl Say’ın ”İstanbul Senfonisi” adlı eseri İsviçre’de ilk kez seslendirilecek. Eserin İsviçre prömiyeri 28 Mayıs Pazartesi akşamı Zürih’te gerçekleştirilecek.

Toplam 1500 kişi kapasiteli tarihi Tonhalle Zürih Konser Salonu’ndaki konserde, İstanbul’un değişik yönlerini anlatan yedi ayrı bölümden oluşan ”İstanbul Senfonisi” seslendirilecek.

Ney, kudüm, kanun, bendir ve darbukanın kullanıldığı senfoniyi neyde Burcu Karadağ, vurmalı çalgılarda Aykut Köselerli ve kanunda Hakan Güngör yorumlayacak. Sanatçılara Şef Howard Griffiths yönetimindeki Basel Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Gecede ayrıca, Fazıl Say tarafından Çaykovski’nin ”1. Piyano Konçertosu” seslendirilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çaykovski 1. Piyano Konçertosu, Fazıl Say, Fazıl Say İstanbul Senfonisi, İstanbul Senfonisi İsviçre, İsviçre, İsviçre Haberleri, İsviçre Zürih, Tonhalle Zürih Konser Salonu, Zürich, Zürih,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları