Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fatsa’daki Cıngırt Kalesi turizme açılıyor

22 Aralık, 2009 | 18:49

Cıngırt Kalesi Ordu’nun Fatsa ilçesindeki tarihi Cıngırt Kalesi 2010 yılında projelendirilerek turizme kazandırılacak.

Fatsa ilçesi Yapraklı köyü sınırları içerisinde yer alan kaya blokları üzerine kurulmuş antik yerleşim alanlarından olan  ve zaman içinde büyük zarar gören Cıngırt Kalesi, bakım projesinin onaylanmasını bekliyor.

Yerleşmede bir dehliz, kaya mezarları, nişler, duvar kalıntıları ile çanak çömlek parçaları bulunan Cıngırt Kalesi için mülkiyetle ilgili sorunun çözülmesinin ardından projelendirme çalışmalarının yapılması planlanıyor.

Mülkiyeti Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’ne ait olan Cıngırt Kalesi’nin mülkiyet sorununun halledilmesinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi ile söz konusu kale projelendirilerek güzel bir yapıya kavuşturulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cıngırt Kalesi, Cıngırt Kalesi Turizm, Fatsa, Fatsa Cıngırt Kalesi, Fatsa ve Turizm, Fatsa'da Turizm, Ordu, Ordu Fatsa,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları