Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fatih Belediyesinden Tarihi Surlar da Skandal Uygulama

28 Şubat, 2017 | 10:14

istanbul surlari

Fatih Belediyesi Tarihi Surlar da Skandal Uygulamaya Yaptı. Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Surlara Nitelikli Portatif Örtü İzni verdi.

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu İstanbul’un UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan tarihi bizans surlarına Nitelikli Portatif Örtü izni verdi. Fatih belediyesi ise iznin üzerine düğün salonu inşası gerçekleştirdi. Fatih Belediyesi’ne ait Topkapı Sosyal Tesisleri bitişiğinde bulunan  belediyenin düğün salonu amacıyla kiralanan alan için, yüzlerce yıllık tarihi surların üzerine bir çatı monte edildi. Fatih belediyesi bu çalışmayı 2015 yılında Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna, tarihi surları restorasyon, restitüsyon adı altında hazırladığı projeyi vermiş ve projeyi inceleyen kurul, 2016 yılında İstanbul’un en eski yapılarından olan ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alan surlara ‘Nitelikli Portatif Örtü’ kurulabileceğine dahil onay vermiş. Kurulun kararı üzerine ise, Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düğün organizasyonları için kullanılacak sur kısmının üstüne geçtiğimiz eylül ayında 3 metrelik açılıp kapanır çatı monte edilmiştir.

istanbul surlari 2

Portatif Düğün Salonunun Hiçbir Zararı Yok

Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu verdiği karar ile surlara hiçbir zararı olmadığını tespit edilerek onay verilmiştir açıklaması yapıldı. Fatih Belediyesinden yapılan açıklamada ise, “Yapılan uygulamanın , sur duvarları ile hiçbir şekilde teması yoktur ve kurul kararına uygun olarak yapılmıştır” denildi.

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fatih Belediyesi, Kültür Varlıklarını Koruma Bölgesi, skandal, Tarihi İstanbul Surları, Tarihi Surlar, UNESCO,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları