Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fatih Belediyesinden Tarihi Surlar da Skandal Uygulama

28 Şubat, 2017 | 10:14

istanbul surlari

Fatih Belediyesi Tarihi Surlar da Skandal Uygulamaya Yaptı. Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Surlara Nitelikli Portatif Örtü İzni verdi.

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu İstanbul’un UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan tarihi bizans surlarına Nitelikli Portatif Örtü izni verdi. Fatih belediyesi ise iznin üzerine düğün salonu inşası gerçekleştirdi. Fatih Belediyesi’ne ait Topkapı Sosyal Tesisleri bitişiğinde bulunan  belediyenin düğün salonu amacıyla kiralanan alan için, yüzlerce yıllık tarihi surların üzerine bir çatı monte edildi. Fatih belediyesi bu çalışmayı 2015 yılında Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna, tarihi surları restorasyon, restitüsyon adı altında hazırladığı projeyi vermiş ve projeyi inceleyen kurul, 2016 yılında İstanbul’un en eski yapılarından olan ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alan surlara ‘Nitelikli Portatif Örtü’ kurulabileceğine dahil onay vermiş. Kurulun kararı üzerine ise, Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düğün organizasyonları için kullanılacak sur kısmının üstüne geçtiğimiz eylül ayında 3 metrelik açılıp kapanır çatı monte edilmiştir.

istanbul surlari 2

Portatif Düğün Salonunun Hiçbir Zararı Yok

Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu verdiği karar ile surlara hiçbir zararı olmadığını tespit edilerek onay verilmiştir açıklaması yapıldı. Fatih Belediyesinden yapılan açıklamada ise, “Yapılan uygulamanın , sur duvarları ile hiçbir şekilde teması yoktur ve kurul kararına uygun olarak yapılmıştır” denildi.

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fatih Belediyesi, Kültür Varlıklarını Koruma Bölgesi, skandal, Tarihi İstanbul Surları, Tarihi Surlar, UNESCO,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları