Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Farklı bir kış tatili arayanların en çok tercih ettiği dünyanın en iyi buzdan otelleri!

04 Aralık, 2018 | 16:48

Farklı bir kış tatili arayanların en çok tercih ettiği dünyanın en iyi buzdan otelleri!

Farklı bir kış tatili arayanların en çok tercih ettiği dünyanın en iyi buzdan otelleri. Dünyanın en buzdan yapılmış otellerinden konaklamak, size hayatınızın tatilini yaşatırken, kış mevsiminin atmosferini de iliklerinize kadar hissettirecek. Bu muhteşem deneyimi hayatınızın sonuna kadar unutamayacaksınız.

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde, kış tatiline çıkacak olanlar artık farklı aktiviteler ararken, son yıllarda trend olan buzdan oteller bu konuda ileri çıkmaya başladı.

Türkiye’de bile dışarı çıktığınızda üşüdüğümüz şu günlerde belki buzdan otel fikri çok sıcak gelmeyebilir. Ancak her ne kadar tamamı buzdan inşa edilen bir otel odasında, buzdan bir yatak üzerinde yatmak insanın iliklerine kadar üşümesine neden olsa da, bu muhteşem oteller tatilcilere en güzel konforu yaşatmak için her türlü imkanı sağlıyor.

Buzdan oteller balayı çiftlerinin de gözdesi

Farklı bir kış tatili arayanların en çok tercih ettiği dünyanın en iyi buzdan otelleri!

Hele bir de bu tatil yeni evlenen çiftlerin balayı tatili ise…. O büyüleyici atmosferde yaşanılan romantik dakikalar balayı çiftleri için muazzam güzellikte bir alternatif sağlamakta.

Yalnızca balayı çiftleri değil, özellikle çocuklu aileler için de bu buzdan oteller çok ideal bir seçim olabilir. Buzdan otellerin sunduğu birbirinden güzel aktiviteler, çocukla çıkılacak tatiller için de gerçekten çok doğru bir tercih olarak karşımıza çıkmakta.

WTS kalitesi ile İskandinavya Otelleri’nin keyfini çıkarın!

Hemen hepsi ilkbaharda eriyen ve kış mevsimiyle yeniden yapılan bu konuklama alanları, tatil deneyiminize farklı bir soluk getirecek. Tatil konusunda yeni deneyimler tatmak istiyorsanız, ozaman sizin için seçtiğimiz dünyanın en iyi buz otellerine hemen göz atın.

Kirkenes Snow Hotel Norveç

Kirkenes Snow Hotel – Norveç

2006 yılında ilk açıldığında yalnızca 8 odası bulunan, Norveç’te kış tatillerine hizmet veren Kirkenes Snow Hotel şimdi dünyanın her yerinden turistleri ağırlıyor. Her sene buz heykel sanatçıları tarafından yeniden tasarlanan Kirkenes Snow Hotel’in dekoru genellikle nordik folklor ögelerini barındırmakta.

Norveç’e has özel içecekleriyle sizi ısıtacak barı, yine geleneksel olarak hazırlanan ve damağınıza uygun lezzetler barındıran bir restoranı ile birlikte Kirkenes Snow Hotel’de geçireceğiniz tatil sizi farklı bir boyuta taşıyacak.

Norveç Kirkenes Snow Hotel buzdan otellerin en iyilerinden

Belki de hayatınızda hiç deneyimlemediğiniz kış tatilleri arasında olacak olan bu seyahatte, kış sporlarının yanı sıra donmuş gölde buzda balık avı gibi yöreye has aktivitelerle de muhteşem anlar yaşayabilirsiniz. Gelen tatilcilere hayal gibi bir servisle birlikte, gerçekten çok fraklı bir konaklama deneyimi sunan Kirkkenes Snow Hotel’in – 4 derecelik odalarında tutacak özel uyku tulumları ile gecenizi çok sıcak geçirme şansı buluyorsunuz.

Sorrisniva Igloo Hotel, Norveç

Sorrisniva Igloo Hotel – Norveç

Buzdan otel konseptinde sırada yine Norveç’den bir otel bulunmakta. Sorrisniva Igloo Hotel milenyumdan hemen önce 1999 yılında 9 oda ile hizmete girdiğinden bu yana, 4 tanesi özel dekore edişmiş süit olmak üzere tam 30 odalı bir büyük komplekse dönüştü.

Norveç Sorrisniva Igloo Hotel balayı çiftlerinin de gözdesi

Sorrisniva Igloo Hotel ülkenin kuzey kıyılarında yer alırken, otel bünyesinde bulunan igloların dışında Norveç’in geleneksel çadırlarında da kalabilirsiniz. Sorrisniva Igloo Hotel’de yine buzdan yapılmış bar ve restoran yer alırken, buzdan şapel, burada yapılan düğünlere ev sahipliğini oldukça romantik bir orta sağlayarak yapmakta.

Village Igloo Black Sheep, Fransa

Village Igloo Black Sheep – Fransa

Kış tatillerinin vazgeçilmelerinden olan Fransa’da bulunan ve Mont Blanc’ın efsanevi manzarasına karşı konumlanmış, Fransız tarzının inceliğini yansıtan Village Igloo Black Sheep’te yer alan igloo odalarda konaklamak, tatilcilere masal ötesi anlar yaşatmakta.

Village Igloo Black Sheep, Fransa

Gündüz yapılan kayak aktivitelerinin yorgunluğun atabileceğiniz La Plagne Kayak Merkezi‘nde bulunan otelin barında sıcak şarapla ısınmak büyük keyif olacaktır. Ayrıca yine igloo şeklinde dizayn edilmiş restoranında Fransa’nın Savoy bölgesinin enfes lezzetlerini de tadarak midenize de bayram ettirebilirsiniz.

Icehotel, İsveç

Icehotel – İsveç

İlkbaharın güneşli havalarıyla her sene yok olan, Kuzey Kutup Dairesi’nin 40 km kadar uzağında bulunan Icehotel’in odaları, Torne nehrinden gelen buzdan yapılmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Lapland Turları sizi bekliyor

Her sene yepyeni bir tasarımla yeniden canlandırılan Icehotel, sessizliği, kuzey ışıklarını, parıldayan kar kaplı ormanları, ve ren geyikleri ile keşfedilmeyi bekleyen muhteşem bir buzdan otel. Kayak turlarının vazgeçilmez ülkelerinden biri olan İsveç’teki Icehotel, tatillerine farklı bir hava katmak isteyenler için ideal.

İsveç Icehotel

Icehotel, konuklarına küçük sürprizler yapmaktan da geri de kalmıyor. İsveç’e gelen tatilcileri havaalanından bir Husky ekibiyle alıp, otele transferi de aynı şekilde kızakla gerçekleşiyor. 2 derecelik otel odaları Ren geyiklerinin postlarıyla döşenmiş olan Icehotel küçük bir köy şeklinde yapılmış ve 55 odayı barındıran bir tesis.

Iglu Hotel, Andorra

Iglu Hotel – Andorra

Avrupa’nın en küçük ülkeleri arasında bulunan, Fransa ile İspanya arasındaki minik bir ülke olan Andorra’daki Iglu Hotel, tatilcilerin rağbet ettiği başka bir nokta. Grandvalire Kaya Merkezi’nde yer alan Iglu Hotel’in yalnızca 5 iglo odası bulunmakta. Bu odalarda altı kişiye kadar konaklama sağlanabilmekte.

Andorra Iglu Hotel

Listede bulunan diğer buz otellerin tam aksine ıssız bir bölgede bulunmayan Iglu Hatel’de çeşitli aktivitelerle misafirlere neşeli bir tatil sunuluyor. Kar raketiyle yürüyüş, kayak ve snowboard gibi hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik aktivitelerin yanı sıra lastik üzerinde karda kayma gibi eğlenceli ortamlar da yaratılmakta. Dış mekanda yer alan bar ve jakuzileri ise Iglu Hotel’in bir başka özelliği olarak karşımıza çıkmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andorra, Balayı Tatili, Buzdan otel, Dünyanın en iyi buzdan otelleri!, Icehotel, Iglu Hotel, Kirkenes Snow Hotel, Kış Tatili, Lapland, Sorrisniva Igloo Hotel, Village Igloo Black Sheep,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları