Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fairmont Hotels Türkiye’deki ilk otelini açıyor

05 Ekim, 2013 | 12:36

Fairmont Hotels Türkiye'deki ilk otelini açıyor Fairmont Hotels 210 odadan oluşan Türkiye’deki ilk otelini Quasar İstanbul’da açıyor.

İstanbul Mecidiyeköy’de eski likör arazisi üzerinde gerçekleştirilen Quasar İstanbul projesinin tanıtımı yapıldı.

Projede, Quasar Rezidans, Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont Quasar Rezidans, Fairmont Ofisleri, kültür-sanat-moda merkezi olarak hayata geçirilecek eski likör fabrikası bulunuyor.

İstanbul’un yeni kültür sanat ve moda merkezi olması planlanan karma proje Quasar İstanbul, Fairmont Hotel ve Quasar Residences olmak üzere iki kuleden oluşuyor. Quasar İstanbul’da, 116 ile 518 metrekare arasında değişen 257 konut, 58 ofis, 4 kafe ve 17 mağaza yer alıyor.

500 milyon İsviçre Frangı yatırım miktarı ile toplam 23 bin 700 metrekare arazi üzerinde gerçekleştirilen Quasar İstanbul projesinin satışları devam ediyor.

Eski likör fabrikasının bir kültür merkezi haline geleceğini belirten Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, projeye özellikle yabancıların ilgi gösterdiğini söyledi.

Özkan, Fairmont’un işleteceği konutlara yabancıların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Özkan, “Singapur, Lüksemburg, İsviçre, Kuveyt ve katar gibi ülkelerin önde gelen yatırımcıları konut aldı” dedi. Özkan, projenin tamamında da yabancı yatırımcıların ağırlıklı olacağının altını çizerek, “Biz yabancı yatırımcının oranını yüzde 30 öngörüyorduk ama yüzde 50’yi geçti” diye konuştu.

Dünyanın en ünlü 5 yıldızlı otel zincirlerinden Fairmont Hotels’in 210 odadan oluşan Türkiye’deki ilk otelini Quasar İstanbul’da açacağının altını çizen Özkan, “Fairmont Otel zincirinin en önemli özelliği rezidans işletmeciliğinde eşsiz deneyiminin bulunması” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fairmont, Fairmont Hotel, Fairmont Hotels, Fairmont Hotels istanbul, Fairmont Hotels türkiye, Fairmont Ofisleri, Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont Quasar Rezidans, Hotels, İsviçre, Kuveyt, Lüksemburg, Quasar İstanbul, Quasar İstanbul oteli, Quasar Rezidans, Singapur,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları