Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Faaliyetleri durdurulan booking.com Türkiye’den vazgeçmiyor!

13 Kasım, 2018 | 16:54

Faaliyetleri durdurulan booking.com Türkiye'den vazgeçmiyor!

Faaliyetleri durdurulan booking.com Türkiye’den vazgeçmiyor. Faaliyetleri mahkeme kararıyla durdurulan booking.com’un CEO’su Gillian Tans, Türk hükümetiyle temas halinde bulunduklarını açıkladı.

Booking.com’un CEO’su Gillian Tans, Türkiye’deki operasyonlarında yaşadıkları vergi sorununun çözümü için Türk hükümetiyle temas halinde bulunduklarını söyledi. Booking.com için Türkiye’nin önemli bir ülke olduğunu ifade eden CEO Gillian Tans, yakın gelecekte vergi konusunda çözüm bulmayı ümit ettiklerini belirtti.

Booking.com’un itirazları reddedilmişti

TÜRSAB ile booking.com internet sitesi arasında görülen davada istinaf mahkemesi iki hafta önce karar vermişti. Önce İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada davalı booking.com’un, “… booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetlerinin durdurulmasına…” karar verilmişti.

Kararın kaldırılması için booking.com tarafından tekrar istinaf yoluna başvurulmuştu. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi davalı itirazlarının reddine hükmetmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
5. Asliye Ticaret Mahkemesi, booking.com, booking.com CEO, Gillian Tans, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Türk hükümeti, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları