Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

F1 Patronu Bernie Ecclestone: Türkiye Formula 1 takvimine geri dönebilir!

16 Ağustos, 2012 | 12:22
F1 Patronu Bernie Ecclestone: Türkiye Formula 1 takvimine geri dönebilir!

F1 Patronu Bernie Ecclestone: Türkiye Formula 1 takvimine geri dönebilir!

Formula 1 Ceo’su Bernie Ecclestone Türkiye F1 Istanbul Grand Prix’inin F1 takviminde tekrar yer almasının mümkün olduğunu belirtti.

Formula 1 Haberleri / Turizm Tatil Seyahat – F1 patronu Bernie Ecclestone Formula 1 Türkiye Grand Prix ‘isini desteklediğini, Formula 1 Istanbul yarışının F1 takvimine yeniden girebileceğini söyleyerek onayladı.

Ecclestone’a göre tek sorun bilet ücreti konusundaki pürüzler ve yaşanan büyük rekabet dolayısıyla F1 Türkiye İstanbul yarışı için F1 takviminde yer açılması problemi.

Formula 1 Haberleri devamı için tıklayınız

F1’in patronu Bernie Ecclestone Türkiye’nin yarışlarda tekrardan yer bulmasının olası olduğunu söyledi

Türkiye ilk olarak 2005 yılında F1 Grand Prix ‘sine İstanbul’da ev sahipliği yapmıştı. 2005 ‘den 2010’a kadar aralıksız 5 yıl yapılan Istanbul Formula 1 yarışı, F1 takımları ve pilotlar arasında oldukça sevilen bir pist ve yarış olarak nitelendiriliyordu. F1 Istanbul Grand Prix yüksek bilet fiyatları sonucunda düşen seyirci sayısı yüzünden iptal edilmişti.

2011 ve 2012’de İstanbul Formula 1 yarışları Ecclestone ve Türkiye arasındaki ücretlendirme konusunda yaşanan anlaşmazlık sonucunda iptal edilmişti. Ancak Bernie Ecclestone şimdi ise Formula 1 takımlarının ve Formula yönetiminin Istanbul’da ileride tekrar F1 yarışı düzenlemekten mutluluk duyacaklarını ifade ediyor.

Bilet Ücreti Formula 1 Türkiye yarışının sonunu hazırlamıştı

NationalTurk’ de yer alan haberde Ecclestone ‘ Formula 1 Bilet ücreti konusundaki sorun çözülür çözülmez, Türkiye ve İstanbul Formula 1 takvimine tekrardan dahil olacaktır ‘ şeklinde konuşuyor.

Türkiye Istanbul F1 yarışının şu anda nasıl ve ne zaman Formula Takvimine dahil edilebileceği ise tartışma konusu, şayet şu anda düzenlenen tam 20 Grand Prix yarışı bulunuyor ve sırasıyla 2013 ve 2014 yıllarında, Amerika’da düzenlenecek 2. bir yarış ve Rusya’da yapılacak yeni bir pist ve yarıi Formula 1 gündeminde. Yıllık Formula 1 yarışlarının sayısı böylece 22’ye çıkacak.

Yunanistan’a Formula 1 yarışı sadakası gündemde !

Fransa ve Meksika, hatta yaşadığı ciddi ekonomik krize rağmen Yunanistan da F1 yarışı düzenlemek için sırada bekleyen ülkeler arasında.

Yunanistan F1 yarışı konusunda Yunan Spor bakanı Konstantinos Cavaras’ın ‘ Bize destek olunmalı ‘ sözleri pire ve Atina arasında Drapetsona pistinde yakın zmanada bir yarış düzenlenmesi ihtimalini güçlendiriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bernie Ecclestone, Bernie Ecclestone F1, Bernie Ecclestone Formula 1, F1, F1 Bernie Ecclestone, F1 Ernie Ecclestone, F1 Haberleri, F1 Türkiye, Formula 1, Formula 1 Haberleri, Formula 1 İstanbul, Formula 1 İstanbul Grand Prix, Formula 1 İstanbul Türkiye, Formula 1 İstanbul Yarışı, Formula 1 Türkiye, Formula 1 Türkiye Grand Prix, Formula 1 Yunanistan, Formula Türkiye, Istanbul Formula 1, Türkiye F1, Yunanistan Formula 1,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları