Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eylül ayında Almanya’da paket turlarda İzmir sürprizi!

11 Ekim, 2018 | 15:16

Eylül ayında Almanya'da paket turlarda İzmir sürprizi!

Eylül ayında Almanya’daki paket tur satışlarında % 89 artış kaydeden İzmir, eylül ayında en çok paket tur satılan ilk 10 destinasyon arasına girdi. İspanya kan kaybederken, Antalya liderlik koltuğunu korumaya devam etti.

2018’in Eylül ayında Almanya paket tur pazarında Kanarya Adaları kan kaybederken, Antalya liderlik koltuğunu korumaya devam etti. İzmir ise Almanya’da en çok paket tur satılan ilk 10 destinasyon arasına 10. sıradan girmeyi başardı.

Eylül ayında Almanya’da paket turlarda İzmir sürprizi!

Almanya’nın rezervasyon tedarikçisi Traveltainment’in verilerine göre, bu yılın eylül ayında İzmir’e dönük paket tur satışları % 89 oranında artarak sürpriz yaptı. Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın ise satışlarındaki artış % 40 olarak gerçekleşti.

Ağustos ayında % 18 düşüş kaydeden Palma ise, eylülde de % 17 kan kaybetti. Palma, satışlarda gerileme yaşamasına rağmen hacim olarak Almanya’da en çok paket tur satılan ikinci destinasyon olmaya devam etti.

İspanya büyük kayıp yaşıyor!

Turizm sektörünün en önemli ülkelerinden İspanya‘nın öne gelen turizm destinasyonlarının Almanya’da yaşadığı kayıplar ise, Fuerteventura -% 18%, Las Palmas -1 %8, Güney Tenerife -1 %7, Arrecife -% 11 şeklinde sıralandı.

Yunanistan ve Mısır da kan kaybetti

Eylül ayında Almanya paket tur pazarında Mısır ve Yunanistan kan kaybetti. Son 12 aydır Almanya’da yüksek çift haneli büyüme kaydeden Hurghada, bu eylülde % 2 gerilerken, Yunanistan’ın Girit Adası satışları % 13, Rodos satışları ise % 4 düştü.

Online acente satışlarında en güçlü talebi Türkiye’nin aldığı, Mallorca‘nın ise online rezervasyonda en büyük düşüşü yaşadığı ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya eylül ayı, Almanya paket tur, Antalya zirvede, Fuerteventura, İspanya, İzmir sürprizi, Las Palmas, Palma, Tenerife, Traveltainment,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları