Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Extreme Sailing Series ‘in İstanbul yarışları sona erdi

15 Eylül, 2014 | 12:30

Extreme Sailing Series Dünyanın en hızlı katamaranlarının yarıştığı Extreme Sailing Series’in 6. ayağı, 14 Eylül Pazar günü; kıyasıya bir mücadele, görkemli bir kupa töreni ve coşkulu bir kapanış partisi sonrasında sona erdi.

Dünyanın en yetenekli yelkencilerinin kıyasıya mücadele ettiği, ev sahipliğini Yandex ve Palmarina Bodrum’un gerçekleştirmiş olduğu Extreme Sailing Series’in 6 Ayağı; İstanbul’da 11-14 Eylül tarihleri arasında, dört gün süren çetin mücadele sonunda Emirates New Zealand Takımı’nın zaferi ile sonuçlandı. Yenikapı’da düzenlenen organizasyonda, Emirates New Zealand Takımı 210 puanla birinci, The Wave Muscat 204 puanla ikinci, 188 puanla Alinghi de üçüncülüğü elde etti. Genel klasmanda Alinghi’nin 55 puan ile liderliğini sürdürdüğü ESS yarışlarının şampiyonu iki etap sonra belli olacak.

Organizasyon, 2-5 Ekim tarihlerinde Fransa’nın Nice, 11-14 Aralık tarihlerinde de Avustralya’nın Sidney kentindeki etaplarla tamamlanacak.

Türkiye adına ilk kez yarışa katılan Team Turx takımı ise yarışlar süresince dünyanın en iyi yelkencileri ile verdiği kıyasıya mücadele ile gurur kaynağı oldu. 12 Eylül Cuma günü gerçekleşen yarışların bir tanesinde birincilik elde etmeyi de başaran takım yaptığı açıklamada bir rüyayı gerçekleştirdikleri için son derece mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti.

Basın toplantısının yer aldığı resmi açılışına; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve Palmarina Grup Başkanı Mübariz Mansimov’un da katıldığı organizasyon dört gün boyunca pek çok değerli konuğu ağırladı.

Izzet Çapa, Acun Ilıcalı ve Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın da ‘misafir yelkenci’ olarak renk kattığı yarışlar; katamaranların seyir halinde iken hızlarının çok yüksek olması sebebiyle ‘uçan tekneler’ olarak da adlandırılıyor. Ev sahipliğini yapan yerel sponsorlar Yandex ve Palmarina Bodrum’un düzenlediği dört gün süren organizasyon pek çok VIP konuğu da ağırladı. Yarışlar sonrasında; Yenikapı’da görkemli bir kupa töreni, ardından da boğazda Sortie’de muhteşem bir kapanış partisi düzenlendi.

Kapanış partisine katılan ev sahipleri Palmali Group Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov ve Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ Sortie’de değerli konuklarını ağırladı.

Yandex Türkiye yönetiminden yapılan açıklamada, “İleri teknolojiler geliştiren bir internet şirketi olarak, birçok farkı alanda faaliyet gösteriyoruz. Geçtiğimiz yıl, mühendislerimizin uzmanlığından ve işlemci gücümüzden faydalanarak dünyanın en hızlı tek gövdeli yelkenlisi olması hedeflenen SpeedDream’in tasarımını desteklemiştik. Bu yıl aynı heyecanla, dünyanın en hızlı katamaranlarını ve en iyi yelkencilerini İstanbul’da bir araya getirerek ESS’nin 6. ayağına sponsor olmaktan dolayı çok gurur duyduk’.

Palmarina Bodrum yönetimi ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

‘Palmarina Bodrum ve bölgede gerçekleştirmiş olduğumuz diğer yatırımlarımızla özellikle Akdeniz’de aktif dolaşım yapan orta ve büyük ölçekli yatların ülkemiz denizlerine olan trafiğini arttırmaya yönelik girişimlerimizin yanı sıra ülkemizde denizcilik ile ilgili sporları destekleyerek denizcilik mirasını nesilden nesile aktarmayı ilke ediniyoruz. ESS’nin 6. ayağına Yandex ile birlikte sponsor olarak böylesine büyük ve önemli bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmak ve bu vesile ile dünyanın en hızlı katamaranlarını, en iyi yelkencilerini İstanbul’da ağırlayarak bir araya getirmiş olmak bizleri son derece mutlu etti.’

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Avustralya Sidney, Emirates, Emirates New Zealand, Extreme Sailing, Extreme Sailing avustralya, Extreme Sailing Series, Extreme Sailing Series istanbul, New Zealand,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları